►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Запуск «Дія City»
«Запускаємо „Дія City“. Це цифрова столиця електронної держави. „Дія City“ — один із найкращих податкових та правових режимів на планеті. На планеті, де говорять мовою венчурного інвестування. Ми трансформуємо Україну у країну продуктових компаній та стартапів. Завдяки „Дія.City“ частка IT в ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи галузі до $16,5 млрд. Це дозволить Україні стати найбільшим хабом Європи», — наголосив глава держави.
Також Зеленський виразив сподівання, що резидентами «Дія.City» ставатимуть не лише українські, але й зарубіжні ІТ-компанії.
«Наскільки я знаю, то сьогодні до „Дія.City“ доєднаються і перші, і другі. Відомі, провідні наші і іноземні компанії», — сказав він.
Читайте також: Верховна Рада ухвалила закон про «Дія City». Що зміниться для IT-компаній
Перші резиденти
Операційний менеджер британської Revolut Дмитро Стрельчук заявив, що компанія стане першим резидентом Дія.City.
Як зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Revolut представлена у 36 країнах світу і є найдорожчим стартапом Британії.
Згодом Тарас Кицмей, засновник компанії SoftServe, заявив, що компанія сподівається вже сьогодні подати заявку та однією з перших долучитися до режиму.
Передісторія
Верховна Рада 15 липня ухвалила закон № 4303, що описує умови роботи «Дія City» — режиму для українських технологічних компаній. Учасники режиму зможуть платити менше податків.
Компанії зможуть подавати заявки на участь в «Дія City» і ставати його резидентами, щоб працювати за зниженими податковими ставками. «Дія City» вводиться на 25 років, а участь — добровільна.
Резидентами можуть стати тільки розробники програмного забезпечення або комп'ютерних ігор і компанії з суміжних сфер, наприклад, роботехніки та кібербезпеки.
Організації, які займаються розробкою азартних ігор, не зможуть стати резидентами.
Читайте також: Е-резидентство. Іноземні IT-фахівці зможуть відкривати бізнес в Україні
Участь в «Дія City» дозволить компаніям платити 5% -вий податок на доходи фізосіб, мінімальний ЄСВ (зараз 1320 грн в місяць), військовий збір 1,5% і на вибір 18% -вий податок на прибуток або податок на виведений капітал 9%. Зараз компанії платять 41,5%, якщо вони працюють зі штатними співробітниками.
Середньомісячна зарплата співробітника «Дія City» повинна складати € 1200 у гривневому еквіваленті. Стартапам можна платити такі зарплати не відразу, а через рік. Компанія може залучати працівників до штату як ФОП і на контрактній основі.
Закон вводить поняття «гіг-контракти», які компанія-резидент може укладати з фізособою на виконання завдань.