►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
«Наприкінці січня — на початку лютого 2022 року на ринку електричної енергії внаслідок значного профіциту виникла ситуація, за якої спостерігається перетікання обсягів електроенергії між сегментами ринку та, відповідно, значне коливання цін», — повідомляє комісія.
За словами НКРЕКП, в окремі періоди обсяги продажу на внутрішньодобовому ринку (ВДР) дорівнювали обсягам продажу на ринку на добу наперед (РДН), що суперечить концепції функціонування ринку електричної енергії.
Що вирішив регулятор
Для врегулювання ситуації НКРЕКП запровадила низку тимчасових заходів, що мають усунути негативні явища на ринку електричної енергії та стабілізувати ціноутворення на ньому.
Читайте також: Скільки насправді має коштувати електроенергія (відео)
Зокрема, регулятор:
-
передбачив в торговій зоні «ОЕС України» тимчасове застосування мінімального цінового обмеження на ВДР на рівні не нижчому ніж ціна РДН (не менше від значення 105% від ціни РДН);
-
збільшив цінові обмеження на балансуючому ринку;
-
скоригував алгоритм розрахунків плати за небаланси під час профіциту на ринку електричної енергії;
-
запровадив практику перевірки походження обсягу продажу електричної енергії на добу постачання у заявках на продаж учасників РДН/ВДР.
Відповідні зміни були внесені до постанови НКРЕКП від 08 квітня 2020 року № 766 «Про дії учасників ринку електричної енергії у період дії карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».
«Питання про ситуацію на ринку електричної енергії будуть внесені до порядків денних засідань Комісії, що будуть проводитись кожного дня на наступному тижні з метою забезпечення оперативного реагування за результатами моніторингу. В разі збереження негативних тенденцій на ринку Регулятор буде вживати кроків щодо подальшого збільшення відповідальності учасників ринку електричної енергії», — прокоментував ситуацію голова НКРЕКП Валерій Тарасюк.
Читайте також: «Енергоатом» вперше в історії України запустив усі 15 енергоблоків одночасно