►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
За минулий місяць кількість учасників небанківського фінансового ринку зменшилася до 1 892, порівняно з 1893 станом на 31 грудня 2021. Кількість банків станом на 31 січня становить 71
Упродовж січня Нацбанк зареєстрував 26 нових гравців небанківського фінансового ринку — 20 фінансових компаній, одного страховика, один ломбард, одну кредитну спілку, дві лізингові компанії та одного страхового брокера.
Водночас з реєстрів виключено 27 учасників ринку: шість фінансових компаній, три ломбарди, чотири кредитні спілки та чотири лізингові компанії залишили ринок добровільно, а десять страховиків виключено примусово.
Станом на 31 січня 2022 року на небанківському ринку працювали 133 страховики non-life (на кінець грудня 2021 року було 142) та 13 life-страховиків (кількість не змінилася), 259 ломбардів (було 261), 275 кредитних спілок (було 278), 135 лізингових компаній (було 137), 949 фінансових компаній (було 935), 66 страхових брокерів (було 65) та 62 колекторські компанії (кількість не змінилася).
Читайте також: Нацбанк оштрафував колектора за неетичну поведінку
Крім того, на ринку визнано 25 банківських груп та 24 небанківські фінансові групи. Так, у січні визнано небанківську фінансову групу «Атлантіс Капітал». На платіжному ринку діє 38 національних платіжних систем, ураховуючи державні, та 15 міжнародних платіжних систем.
Питання ліцензування та реєстрації
За січень учасники ринку подали до Нацбанку 357 запитів на реєстраційні та ліцензійні дії Найбільша кількість запитів стосувалася фінансових компаній, ломбардів і лізингодавців — 247. Кількість запитів щодо кредитних установ (банки та кредитні спілки) становила 41, страховиків — 68, платіжних систем — один запит.
Читайте також: НБУ оновив вимоги до фінансового стану небанків
Протягом січня Національний банк застосовував заходи впливу до учасників небанківського фінансового ринку. Зокрема, регулятор зупинив дію одній фінансовій компанії. Також у січні регулятор анулював усі ліцензії за ініціативою заявника дев’яти установам — чотирьом фінансовим компаніям, двом страховикам, одному ломбарду та двом лізинговим компаніям. Трьом фінансовим компаніям було анульовано частину наявних ліцензій за ініціативою заявників