► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Основне — яким буде курсовий тренд по долару на найближчий час після погашення інвесторам великих сум гривневих ОВДП. А сьогодні Мінфін має ще погасити і валютні облігації на $367,9 млн та відсотки по іншому доларовому розміщенню.
У результаті, від поведінки інвесторів, а серед них є багато іноземців — багато в чому залежить ситуація на міжбанку. Ажіотаж із приводу загострення на кордонах з РФ дещо зменшився, але це не означає, що нерезиденти не будуть і далі виходити з наших ОВДП. Просто відтепер вони це будуть робити без додаткової метушні та підбирати оптимальний час для купівлі валюти. Причому — у різні дні. І фактор цього відкладеного попиту — важливий додаток до поточної ситуації з курсом на міжбанку.
З інших факторів можна також додати потребу підприємств розраховуватися з персоналом за зарплатою за минулий місяць, а також забезпечувати поточну господарську діяльність. Це додає у них потреби у гривні, що є позитивним моментом для курсу нацвалюти на міжбанку.
День пройде в курсовому протистоянні інтересів великих місцевих покупців та продавців із періодичними коригуваннями у момент виходу нерезидентів на міжбанк із купівлею валюти. Крім цього, фактично вже починається період купівлі валюти «доньками» іноземних компаній під репатріацію дивідендів, що збільшить попит на торгах і працюватиме проти гривні.
Ми не відкидаємо можливості виходів НБУ з відповідної ситуації інтервенцією. Головне — щоб Нацбанк знову не перестарався, як це сталося у вівторок і не надто змінював своїми діями тренд за курсом протягом дня, а лише реально згладжував коливання. 2 лютого це у нього вийшло погано і він фактично своєю інтервенцією спровокував зростання котирувань. При тому, що починався день із явного перевищення пропозиції валюти на ринку і це призвело би до зміцнення гривні. Але у результаті, завдяки Нацбанку — долар істотно подорожчав «на рівному місці».
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Наша думка: за рахунок скуповування валюти нерезидентами у форматі виходу з українських ОВДП на додаток до покупок «дочок» іноземних компаній під виведення дивідендів — особливого зміцнення гривні найближчим часом не варто очікувати. Корекція після нещодавнього зльоту котирувань продовжиться, але на повернення до рівнів курсу листопада- початку грудня минулого року — ми б не розраховували. Тим більше, що Нацбанку треба відшкодовувати тепер втрачені раніше ЗВР і він викуповуватиме долар на міжбанку за будь-якої зручної нагоди, що також підтримає курс долара на торгах.
Статистика торгів за прогнозами Мінфіну складе до 430−550 угод при загальній сумі операцій в межах до $195−280 млн.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну 3 лютого будуть в межах: долар — коридор 28,20 — 28,45 грн, євро — коридор 31,80 — 32,15 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 28,10 — 28,55 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор від 31,60 до 32,20 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 31,75 до 32,15 грн при спреді в межах 20 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 28,10 — 28,18 грн і продаж 28,30 — 28,50 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 28,10 — 28,20 грн та продаж 28,24 — 28,33 грн.