►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
В Нацбанку зазначили, що безробіття надалі знижуватиметься, але його уповільнення до природного рівня (8,5%) відбудеться пізніше, ніж прогнозувалося. Зокрема, у 2022 році рівень знизиться до 9,1%, а в 2023 році — до 8,9%. За четвертий квартал 2021 року безробіття перевищувало 10%.
Ріст зарплат
Значний попит на робочу силу, а також уповільнення зниження безробіття впливатимуть на заробітну плату. За оцінками НБУ, у 2022 році вона зросте на 15,2%, але з урахуванням інфляції реальний ріст становитиме 6,1%.
У 2023 році темпи зростання номінальних заробітних плат знизяться до 10,2%, а реальних — до 4,1%, вважають в Нацбанку.
Читайте також: З 1 грудня в Україні зросли «мінімалка» та прожитковий мінімум
Що впливатиме на ринок праці
Загалом на ринок праці у цьому році впливатиме подальше зростання економіки та поліпшення ділових очікувань підприємств. Це стимулюватиме збільшення попиту на робочу силу.
Більшість підприємств збирається збільшувати кількість працівників, показало опитування НБУ.
Підтримуватиме ринок праці і продовження вакцинації, що підвищить упевненість бізнесу щодо відсутності в майбутньому карантинних обмежень.
В Нацбанку прогнозують, що на повільніше зниження відсотка безробітних в країні впливатиме посилення диспропорцій на ринку праці та триваліші ефекти від пандемії й відповідно слабше зростання економіки.