► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Загальний обсяг інвестицій сягнув $755 млрд, піднявшись на 27% порівняно з 2020 роком. Рекордні числа демонструють серйозну зацікавленість інвесторів у технологіях, ключових для попередження найгірших ефектів зміни клімату.
Однак витрати мають зрости ще більше, щоб досягти вуглецевої нейтральності до середини століття. За оцінками BloombergNEF, для цього знадобиться за наступні три роки інвестувати у зелену енергетику $2,1 трлн — майже втричі більше, ніж минулого року. Ця сума включає витрати на відновлювальну електроенергію, електрифікацію опалення, зберігання енергії та ядерну енергетику.
«Всі сектори потребують значно більше інвестицій. Ми побачимо величезний стрибок, і це має відбутися завдяки державній політиці,» — прокоментував Альберт Чун, головний аналітик BloombergNEF.
Читайте також: Чому перехід на «зелену» енергетику спричинить інфляцію та як готуватися інвесторам
У що інвестовано кошти
Найбільше інвестицій було спрямовано на проєкти відновлювальної енергетики, такі як вітрові електростанції та сонячні парки. У цей сектор було вкладено $366 млрд, на 6,5% більше, ніж рік тому. Найактивнішими гравцями були країни Азії — у інших регіонах інвестиції залишилися на тому ж рівні, що і в 2020.
Інвестиції у «зелену» енергетику, $ млрд
Джерело: BloombergNEF
Інвестиції в електрифікацію транспорту, що включають як самі транспортні засоби, так і допоміжну інфраструктуру, у 2021 зросли на 77% і склали $273 млрд. BloombergNEF очікує, що цього року сектор зросте ще більше, обігнавши інвестиції у відновлювальні джерела.
Водночас інвестиції в ядерну енергетику склали $31,5 млрд.
Читайте також:Акції Tesla подешевшали на 25%: чи варто додавати їх у портфель прямо зараз