►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Початок року видався важким для акцій. Цьому сприяла низка факторів, від очікувань щодо «яструбиного» розвороту ФРС до загрози повномасштабної війни в Україні.
Глобальний індекс MSCI ACWI впав на 7% за січень — найгірший місячний результат з березня 2020. Тим часом індекс S&P 500 закрився 25 січня на 9% нижче від історичного максимуму, якого він сягнув 3 січня.
Інвестбанки бачать можливість
У своєму звіті за 26 січня стратеги Goldman рекомендували викуповувати будь яке подальше просідання індексів.
Стратеги Citi погоджуються і прогнозують, що падіння акцій росту сповільниться, адже їхня реальна дохідність стабілізується. У своєму звіті вони заявили, що їхній контрольний список ведмежого ринку, що відслідковує низку фундаментальних та ринкових показників, показує, що настав час «викупати провал».
Читайте також: Уолл-стріт закрилася зниженням в очікуванні ФРС
Вони особливо рекомендують ринки поза США і надають перевагу стабільним секторам, наприклад базовим споживчим товарам та охороні здоров’я, у Британії та Японії.
Табір оптимістів росте
Не всі погоджуються з таким аналізом. Так стратеги Barclays вважають, що взаємні фонди та приватні інвестори досі «тримають надто багато акцій». Вони передбачають, що в разі погіршення фундаментальних показників їхній розпродаж може продовжитись.
Однак табір оптимістів росте. Так стратеги Bank of America в останньому звіті рекомендували «викупити провал» на американському фондовому ринку. Вони звернули увагу на акції виробників чипів Applied Materials та Broadcom, як такі, що мають гарні фінансові показники та низьку вразливість до макроекономічних факторів. Wells Fargo & Co був одним з перших, хто висловив оптимізм, порадивши клієнтам купувати акції ще 25 січня.
Читайте також: Як українцям заробити на акціях та цінних паперах у 2022 році