►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Німецький банк, що раніше оцінював американські акції як «купити», вперше з листопада 2020 року знизив оцінку до «тримати». Головною причиною стало занепокоєння щодо волатильності ринку, спричиненої підвищенням ставки ФРС.
Водночас банк підняв оцінку акцій азійських країн, за винятком Японії, до «купувати» — вперше з липня 2021. Банк очікує, що лібералізація політики НБК дасть поштовх китайській економіці.
Аналіз Deutsche Bank перегукуються з оцінками Goldman Sachs Group і HSBC Holdings, чиї стратеги також закликають інвесторів диверсифікувати американські акції.
Турбулентність на ринку США
Останнім часом американський фондовий ринок коливається, а інвестори намагаються підготуватися до «яструбиного» повороту у політиці ФРС. Аналітики банку очікують, що в короткостроковій перспективі корекція поглибиться, адже ринок включає в ціну одразу декілька підвищень ставки у цьому році.
Читайте також: Американські гойдалки. Ринок США впав та повернувся назад
Однак Deutsche Bank прогнозує, що занепокоєння зменшиться у другій половині 2022, коли темп інфляції сповільниться. За оцінкою банку, індекс S&P 500 досягне 5000 пунктів до кінця 2022 року, що на 13% більше, ніж на момент закриття торгів 24 січня. Також банк розраховує, що прибутки компанії перевершать очікування, а економіка США виросте на 4%.
Щодо Китаю Джейсон Ліу, стратег Deutsche Bank з Азії, рекомендував «заздалегідь підготуватися до економічного відновлення». Він порадив сконцентруватися на китайських компаніях у секторах високотехнологічного виробництва й охорони здоров’я, а також на окремих представниках споживчого сектору.
Нагадаємо
17 січня НБК знизив дві ключові відсоткові ставки, щоб підтримати економіку КНР, зростання якої сповільнилося у четвертому кварталі. Тим не менш, еталонний індекс країни CSI 300 почав рік падінням, хоча й меншим ніж падіння багатьох інших азійських ринків.
Читайте також: JPMorgan назвав 3 найкращі китайські акції на 2022 рік