► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Це зниження в межах похибки свідчить про період застою. Влада затягує виконання багатьох важливих антикорупційних обіцянок», — пояснює виконавчий директор Трансперенсі Інтернешнл Україна Андрій Боровик.
Зазначається, що таку ж кількість балів отримала африканська держава Есватіні (Свазіленд). На один бал нас випереджають Замбія, Непал, Єгипет, Філіппіни та Алжир — всі вони мають по 33 бали.
Серед сусідів Україна знову обігнала Росію — 29 балів та 136 місце.
Крім цього, знизилися бали Угорщини — 43 бали (-1 бал, 73 місце) та Білорусі. Остання цьогоріч втратила аж 6 балів і з 41 балом посідає 82 місце.
Свої показники не змінила Польща і залишилася лідеркою серед наших сусідів — 56 балів і 42 місце. А от покращити за рік свої бали вдалося Словаччині, Румунії та Молдові.
Лідерками рейтингу стали одразу три країни із 88 балами — Данія, Нова Зеландія та Фінляндія. Аутсайдерами Індексу залишаються Сомалі, Сирія та Південний Судан.
Читайте також: Україна опустилася в рейтингу сприйняття корупції, повернувшись до рівня 2017 року (фото, відео)
Що таке індекс сприйняття корупції
Індекс сприйняття корупції (СРІ) — показник, який Transparency International розраховує з 1995 року на підставі 13 досліджень авторитетних міжнародних організацій і дослідницьких центрів. Для визначення оцінки України використано 9 джерел. Індекс оцінює корупцію тільки в державному секторі.
Читайте також: Україна посіла 130 місце у дослідженні «Індекс сприйняття корупції». Відео
Ключовим показником індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою держава, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня в житті суспільства.