► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як змінився ринок
За 2021 рік українці більш як на 38,1% сплачували послуги в Інтернеті, а середня сума чеку зросла на 32%, порівнюючи з минулим роком.
Так, найчастіше сплачували комунальні послуги, поповнювали мобільний рахунок, платили за відеоігри. Крім цього, розраховувались у супермаркетах, за таксі, послуги кур'єрів тощо.
- Оплата карткою у POS-терміналах
За 2021 рік частка покупок карткою у POS-терміналах за кількістю трансакцій досягла 63,3% від усіх фінансових трансакцій за картками банків-клієнтів UPC.
Загальна кількість покупок карткою зросла на 28,8%, що на 12,3% більше ніж у 2020, та складала в середньому на місяць 8,3 трансакцій на одну активну картку.
У цей період також держателі карток витрачали менше на покупки. Середня сума чеку складала 511 грн, що на 4% менше, ніж минуло річ.
Варто зазначити, що 65,2% від усіх оплат картками у POS-терміналах займають безконтактні трансакції. Кількість таких операцій зросла на 44%, а за обсягами збільшилися на 46%.
- Операції зняття готівки (в ATM і відділеннях)
Операції зняття готівки займають друге місце за кількістю. За 2021 рік їхня частка досягла 16,5% від усіх фінансових трансакцій. Кількість операцій зняття готівки в банкоматі за рік не змінилась та складає дві трансакції на місяць на одну активну картку. Обсяги АТМ-трансакцій збільшилися на 13,2%.
Кількість операцій зняття готівки у касах банку зменшилися на 5,5%, а обсяги трансакції збільшилися — на 30,2%.
- Перекази з картки на картку
Держателі платіжних карток на 68,6% частіше відправляють кошти на інші картки. Суми таких переказів збільшились вдвічі (на 105,6%) із середньою сумою 2 721 грн.
У 2021 році ринок платіжних карток демонструє збільшення показників: українці стали більше відправляти коштів на інші картки та все частіше обирають розрахунки в Інтернеті.