► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Заява Кіберполіції
«Подібні інформаційні фейки є нічим іншим як елементом гібридної війни та спробою дестабілізувати ситуацію в державі», — йдеться у повідомленні.
Як зазначається у повідомленні, інформація щодо можливого витоку даних із порталу «Дія» почала поширюватися після того, як у мережі інтернет користувач на одному з форумів опублікував оголошення про продаж бази даних.
Появу такого оголошення одразу почали пов‘язувати з кібератакою на державні веб-ресурси, що відбулася вночі з 13 на 14 січня.
«Утім інформація щодо злому порталу „Дія“ не відповідає дійсності», — запевнили в Кіберполіції.
Найпотужніша кібератака в історії України
Вночі на 14 січня хакери зламали кілька урядових сайтів, зокрема Міністерства освіти, Міністерства закордонних справ, порталу «Дія» тощо, та оприлюднили своє повідомлення трьома мовами — українською, російською та польською.
У Службі безпеки та Міністерстві цифрової трансформації відразу сказали, що витоку даних не відбулося.
16 січня Міністерство цифрової трансформації заявило, що за кібератакою на Україну стоїть Росія, а її метою є залякування громадян нашої держави і дестабілізація ситуації всередині країни. У Росії стверджують, що вона не причетна до кібератак на українські сайти.
Читайте також: Кібератака на держоргани: є висока ймовірність, що були знищені дані
У Раді нацбезпеки і оборони вважають, що глобальну хакерську атаку на сайти Кабміну та на портал «Дія» вчинила група UNC1151, пов’язана з розвідкою Білорусі — країни, що тісно співпрацює з РФ.
Центр розвідки загроз Microsoft виявив шкідливе програмне забезпечення, яке використовувалося при хакерській атаці на урядові мережі України. ПЗ втрутилося в роботу жорстких дисків заражених пристроїв.
Це була найпотужніша кібератака в історії України.