Динаміка цих змін представлена нижче.
Експорт IT-послуг України за січень-листопад 2020/2021 рр. (млн доларів США). Джерело: НБУ
Весь 2021 експорт IT-послуг перевищував показники 2020 року. У листопаді він склав 605 млн доларів США — відносне зростання до листопада 2020 року досягло 51,25%. Причинами такого активного розвитку цієї галузі в Україні стали привабливий податковий режим для фізосіб-підприємців та наявність висококваліфікованих кадрів. Більшість IT-компаній надають послуги аутсорсингу для транснаціональних корпорацій з розробки програмного забезпечення. Таке виграшне поєднання ціни та якості дає потужний імпульс до розвитку галузі. Втім, Кабмін планує збільшити податки у цій сфері. Остаточне рішення поки що не прийняте — законопроект знаходиться лише на стадії розробки, а його оприлюднені варіанти викликали протести в ІТ-спільноті.
Новини про підготовку вторгнення РФ в Україну спровокували масовий розпродаж українських євробондів на міжнародних фінансових ринках. Проте наприкінці минулого тижня ситуація трохи стабілізувалася. Курс єврооблігацій України із погашенням у вересні 2022 року зріс на 4,39%.
Курс єврооблігацій України зі строком погашення у 2022 році станом
Цей показник зріс із 91% до 95% від номінальної вартості. Якщо паніка та істерія припиняться, то ця тенденція збережеться й на поточному тижні.
Курс CDS України станом
Спостерігається корекційне падіння курсу кредитно-дефолтних свопів (страхування за дефолт емітента) України. Показник минулого тижня знизився на 14,34% — до 801,66 базисних пунктів. Тим не менш, це рекордні значення з березня 2020 року — плата за ризик різко зросла, що безпосередньо впливає на доступність фінансових ресурсів і вартість нових запозичень для нашої країни.
Аналітик вважає, що цього тижня гривня до долара США ослабне до рівня 28,60. Єдина європейська валюта, зважаючи на все, зміцниться до позначки 32,45.