► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
За словами студента, він робив селфі протягом п’яти років, переважно сидячи або стоячи перед комп’ютером. У грудні 2021 Гозалі перетворив знімки в NFT і завантажив їх на NFT-маркетплейс OpenSea. Він встановив ціну за кожне NFT-селфі у $3, не очікуючи інтересу від серйозних покупців.
«Ви можете робити що завгодно, наприклад перегортати чи щось таке, але, будь ласка, не зловживайте моїми фотографіями, інакше мої батьки будуть дуже розчаровані в мені. Я вірю у вас, тому, будь ласка, подбайте про мої фото», — написав хлопець, монетизуючи зображення.
Неочікувано для Гозалі, виставлені ним токени почали швидко набувати популярності, після того як низка відомих членів криптоспільноти підтримали його у Твіттері. Деякі з його селфі-NFT було куплено за 0,9 ETH, що на момент угоди дорівнювало близько $3 000. Колекція ж загалом сягнула обсягу торгівлі в 317 ETH, або понад $1 млн.
Читайте також: Ринок NFT за рік зріс майже у 400 разів
Що таке NFT-токени
NFT-токени є своєрідним розвитком ідеї криптовалют, пише BBC. Як і традиційні цифрові гроші — біткоїн чи Ethereum — вони працюють на технології блокчейн.
Ключова відмінність лише в одному: якщо одна «монета» біткоїна, приміром, нічим не відрізняється від іншої «монети» біткоїна, то кожен NFT може бути унікальним (або мати обмежену кількість копій). Звідси і назва NFT — non fundgible-token (невзаємозамінний токен).
Якщо у вас є унікальний NFT-токен, то можна бути впевненим: такого немає більше ні в кого.
Читайте також: Першими NFT-мільярдерами стали засновники маркетплейсу OpenSea