►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Що змінилося
Збільшення терміну видачі дозволів на роботу може призвести до зростання потоку робочої сили у країну з України у 2022 році. А також, на думку експертів, дедалі більше українців залишатимуться працювати у Польщі на тривалий період перебування.
З 29 січня дозвіл на роботу (oświadczenie) будуть видавати терміном до 2 років. Це ключовий документ, який дає можливість громадянинові України розпочати працювати в Польщі. До цього часу такі короткотермінові дозволи давало право на працевлаштування 6 місяців на рік, а наступний дозвіл можна було отримати через півроку або потрібно було оформляти річний дозвіл на роботу (zezwolenie), очікування якого займало до 5 місяців.
Читайте також:Польща спростила працевлаштування для українців. Президент підписав закон
Наразі цей коридор скасували. Це важливе нововведення для українців, які хочуть приїхати до Польщі на роботу довше, ніж на 3 місяці.
«З початку пандемії ми бачимо, що зростає кількість українців, які хочуть працювати в Польщі більше ніж 3 місяці. І це пов'язано не лише з обмеженнями та складнощами із перетином кордону. Дедалі більше громадян України розглядають Польщу не лише як джерело заробітків, а й як країну для проживання», — стверджує генеральний директор компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal Томаш Богдевич.
За даними Національного банку Польщі у 2015 році, переважна більшість українців (80%) планувала своє перебування у Польщі терміном до одного року.
У 2020 році більшість (52%) мали намір залишитись на термін більше 3 років. 2021 року також тенденція зберігається.
Читайте також: Польща потерпає від нестачі робочої сили. Без українців зростання економіки може сповільнитися