Що таке стрес-тестування
Стрес-тестування — це один із етапів оцінки стійкості банків Національним Банком України. У 2021 році НБУ зобов'язав пройти оцінку 30 ТОП-банків, на які припадає понад 93% активів банківської системи.
Стрес-тестування відновлюється після кризової перерви та дозволяє проаналізувати стан банків після ковідного 2020 року. Надалі це допоможе визначити стійкість банків до можливих несприятливих подій у майбутньому.
Як правило, стрес-тестування здійснюється за базовим та несприятливим сценарієм на три роки. Результат стрес-тесту — оцінка достатності капіталу банку. Тобто, чи вистачить конкретному банку його капіталу при розвитку кожного з вище зазначених сценаріїв.
За результатами оцінки, НБУ або встановлює нові значення нормативів Н2 та Н3 для банку, або залишає стандартні — 10% та 7%.
Результати Альянс Банку
З урахуванням фактичних заходів щодо мінімізації ризиків та нарощення капіталу, що були здійснені банком після дати, на яку здійснювалося стрес-тестування (01.01.2021 року), НБУ суттєво знизив цільові значення нормативів Н2 та Н3 Альянс Банку за базовим сценарієм станом
При цьому фактичні значення зазначених нормативів на цю ж дату становили 21,2% та 10,6%, що значно перевищує цільовий рівень Н2 та Н3 за базовим сценарієм. Таким чином, Альянс Банк виконує узгоджену з НБУ програму реструктуризації/капіталізації,
«Банк успішно пройшов стрес-тестування завдяки ефективній роботі установи по формуванню диверсифікованого кредитно-інвестиційного портфелю, прибутковій діяльності та нарощенню капіталу», — зазначила Голова Правління банку Юлія Фролова.
Інформаційно: За результатами 2021 року Альянс Банк збільшив розмір Регулятивного капіталу з 0,6 млрд грн станом на початок року до 1,0 млрд грн станом