Нижче представлено структуру розподілу ОВДП з початку січня.
ОВДП, що перебувають у обігу за номінально-амортизаційною вартістю
ОВДП, які перебувають у обігу за номінально-амортизаційною вартістю
З початку поточного місяця портфелі нерезидентів до ОВДП зменшилися на 5,24 млрд грн — до 87,41 млрд. Частково це погашені Мінфіном облігації з виплаченим процентним доходом, який закордонні інвестори не поспішають використати для нових покупок держбондів на первинному чи вторинному ринках. Вони почали виведення коштів у материнські юрисдикції та використовують міжбанк на купівлю іноземних валют. Все це створює підвищені ризики для подальшої девальвації гривні.
Додатковий тиск чинять зрослі політичні ризики військової ескалації.Чергові численні публікації у закордонних ЗМІ про швидку війну між РФ та Україною призвели до падіння котирувань українських цінних паперів на міжнародних фінансових ринках.
Курс ВВП-варантів України (%). Джерело: www.teletrader.com
Курс ВВП-варантів України оновив історичний мінімум. Він досяг позначки 77,74 % від номіналу. Цю ситуацію на свою користь може використати Кабмін, викупивши частину цих паперів на ринку. На думку аналітиків JPMorgan, справедлива ціна цих паперів становить 130,00%. Виходячи з поточної динаміки котирувань, їхній курс буде падати й надалі.
Аналітик вважає, що наступного тижня гривня до долара США ослабне до рівня 28,15. Єдина європейська валюта, зважаючи на все, зміцниться до позначки 32,15.