►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
За його словами, той факт, що уряд тримає частину активів у біткоїні, «виразно додає портфелю ризиків». Він підкреслив, що операції з цифровими активами створюють загрозу, особливо для держави, яка «в минулому зазнавала труднощів із ліквідністю».
На балансі біткоін-фонду Сальвадора знаходиться 1241 біткоїн. Реуше наголосив, що обсяг інвестицій уряду не настільки великий, щоб позбавити його здатності виконувати свої зобов'язання. Однак, на його думку, ймовірність такої загрози зросте, якщо президент Найіб Букел не змінить курс монетарної політики.
«Якщо він [обсяг фонду] стане набагато вищим, це становитиме ще більший ризик для платоспроможності та фіскального профілю емітента», — заявив Реуше.
Читайте також: Сальвадор випустить облігації у біткоїнах на $1 мільярд
У Moody's також зазначили, що висока прибутковість (більше 35%) біткоїн-облігацій, випущених у листопаді минулого року, закрила уряду доступ до закордонних ринків, а відсутність угоди з Міжнародним валютним фондом збільшує ризик дефолту в країні.
Нагадаємо
25 червня 2021 року влада Сальвадора оголосила, що 7 вересня запрацює сальвадорський державний криптовалютний гаманець Chivo, на який кожен дорослий громадянин країни зможе отримати $30 у біткоїнах.
У рамках підготовки до впровадження біткоїну уряд встановив банкомати, що дозволяють без комісії переводити біткоїн у долар та знімати з рахунків.
Сальвадор не має власної валюти. До 7 вересня єдиним офіційним платіжним коштом був долар США.
Читайте також: МВФ попередив про ризики «зараження» ринків акцій та біткоїну