►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Серед найбільших компаній США, чия капіталізація перевищує $200 млрд, лідерами зростання стали акції Intel Corporation, що виросли на 3,3%, та акції компанії Tesla, які додали 3%.
Аутсайдерами стали акції компанії NIKE, що впали в ціні на 4,1%, та акції Costco Wholesale Corporation, що знизилися на 3,2%.
Зниження ринків
З початку року фондові ринки США знижувалися. Вчорашнє зниження ринків США можна назвати символічним. Американські індекси протягом дня знижувалися на 2% та більше, але у другій половині дня ринок після чотирьох днів падіння почав відскок.
Приводом для зниження ринків з початку року стало те, що на Уолл-Стріт знову зросли занепокоєння щодо високих темпів інфляції та пов'язаного з цим майбутнього посилення політики ФРС США.
Читайте також: Акції технологічних компаній впали на очікуваннях зростання ставки ФРС
Спусковим гачком для зростання цих побоювань стала публікація минулої середи, протоколів з останнього грудневого засідання ФРС, де інвестори зловили настрій членів ФРС, що змінився.
На цьому фоні, наприкінці минулого тижня, в одному з провідних інвестиційних банків США Goldman Sachs зазначили, що ФРС цього року може підвищити ставку чотири рази, і жорсткість політики розпочнеться раніше, ніж очікувалося.
Виступ Пауелла
Вчора ж ринок вирішив зробити паузу та припинив знижуватися. Приводом для цього стало майбутнє слухання в банківському комітеті Сенату США, з приводу затвердження Джерома Пауелла в якості голови ФРС, де Пауелл виступатиме. Ймовірно, на ринку чекають на те, що Пауелл як раніше неодноразово траплялося, своїми словами заспокоїть ринок і знайде слова для того, щоб побоювання щодо майбутньої політики ФРС розвіялися.
Читайте також: Фондовий ринок трясе, що буде далі
Але я б не поспішав рекомендувати купувати акції на ринку США, що подешевшали, навіть у короткострокових цілях. Адже Пауелл на сьогоднішніх слуханнях виступатиме перед сенаторами, які, як і інші люди, стурбовані зростанням інфляції. А тому сенатори найімовірніше питатимуть Пауелла, не про фінансову стабільність і не про те, як не впустити ринки, а питатимуть про інфляцію.
І кандидат на посаду голови ФРС, якого сенатори мають затвердити на цій посаді, повинен буде говорити про те, як він протистоятиме інфляції, а не про те, як порадувати інвесторів та підтримати фінансові ринки на плаву.
Але Пауелл поки майстерно виходив з безвихідних ситуацій, можливо йому вдасться це зробити і цього разу.