Аналітики Kiexo зазначають, що останній прогноз щодо ринкового балансу на цей рік — кращий за попередні очікування. Річний профіцит знизили до 1,4 мільйона барелів на добу з 1,7 мільйона барелів на добу, що пов'язано з переглядом оцінок за перший квартал. Очікується, що комерційні запаси «чорного золота» в державах ОЕСР будуть нижчими за середній показник 2015 — 2019 рр.
В ОПЕК+ вирішили продовжити планове збільшення видобутку нафти, незважаючи на ризики, пов'язані з поширенням омікрон-штаму. Щомісячне зростання нафтовидобутку складе 400 тисяч барелів на добу. Наступне засідання альянсу відбудеться 2 лютого.
За підрахунками експертів, до кінця цього місяця залишкові скорочення будуть на рівні 3,44 мільйона барелів на добу. У лютому вони зменшаться на 0,4 мільйона барелів на добу, а наприкінці вересня можуть повністю зникнути. Члени альянсу планують взаємодію і після 2022 року, щоб надалі контролювати ситуацію.
На сьогоднішніх торгах ціна нафти скоригувалась після вчорашнього зростання, зазначає Kiexo. Це пов'язано із збільшенням запасів палива у Сполучених Штатах, яке вказало на зниження попиту з боку найбільшого нафтовиробника.
До 11:45 ф'ючерси на нафту марки Брент знизились на 0,23% до 79,82 долара за барель, ф'ючерси на нафту WTI подешевшали на 0,27% — до 76,76 долара за барель.
Останнього тижня минулого року запаси бензину в Сполучених Штатах збільшились на 7,1 млн бар. Це перевищило очікування аналітиків та підірвало оптимізм інвесторів, який учора підняв ціни на нафту більш ніж на 1%.