► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
На початку 2022 року OpenSea залучила новий раунд інвестицій й капіталізація компанії перетнула позначку у $13,3 мільярда, а статки засновників, відповідно, також зросли, і зараз складають по $2,2 мільярда на кожного.
Стрімкий ріст
Півроку назад OpenSea оцінювалась у $1,5 мільярда — у 9 разів менше, ніж нині.
Маркетплейс був заснований чотири роки тому, нью-йоркський стартап став одним з перших гравців ринку NFT, який активно стартував у 2021 році.
Девін Фінцер (праворуч) і Алекс Аталла / Фото Forbes
OpenSea найпопулярніша платформа на NFT-ринку, на котрій користувачі можуть створювати, купувати та продавати всі види NFT в обмін на 2,5% комісії з кожного продажу.
Читайте також: Ринок NFT за рік зріс майже у 400 разів
Обсяг торгів невзаємозамінними токенами у 2021 році перевищив $13 млрд. 88% (понад $12,5 млрд) забезпечив маркетплейс OpenSea.
Що таке NFT-токени
NFT-токени є своєрідним розвитком ідеї криптовалют, пише BBC. Як і традиційні цифрові гроші — біткоїн чи Ethereum — вони працюють на технології блокчейн.
Ключова відмінність лише в одному: якщо одна «монета» біткоїна, приміром, нічим не відрізняється від іншої «монети» біткоїна, то кожен NFT може бути унікальним (або мати обмежену кількість копій). Звідси і назва NFT — non fundgible-token (невзаємозамінний токен).
Якщо у вас є унікальний NFT-токен, то можна бути впевненим: такого немає більше ні в кого.