►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Бустерна доза
За його словами, для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам — Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.
За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
МОЗ рекомендує колоти бустерну дозу через 6−9 місяців після отримання другого щеплення.
Ляшко у коментарі «Громадському» уточнив, що якщо людина перші два щеплення зробила препаратом Coronavac, а бустерне — мРНК-вакциною, то вона зможе потрапити до країн, де Coronavac не схвалений.
Міністр пояснив це тим, що covid-сертифікат формуватиметься на основі бустерної дози вакцини.
Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від ковіду, теж зможуть отримати бустерну дозу. Для них оптимальний період — 3−6 місяців після додаткової дози.
Чим відрізняються додаткове та бустерне щеплення
Ревакцинальну (бустерну) дозу вводять, щоби посилити імунну відповідь/ефективність вакцини, яка з часом знижується. А додаткову — для кращого захисту людей, які через стан свого здоров’я мають нижчу ефективність вакцин у порівнянні з іншими.
Додаткові та бустерні щеплення краще захищають організм від коронавірусу, адже згодом ефективність вакцин може знижуватися.