►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» на фейсбуці: головні фінансові новини
Невдовзі після початку пандемії covid-19 почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара зацікавився, чи можна розробити антиковідну вакцину на основі препарату проти віспи.
Вірус коров’ячої віспи, що використовується у вакцині, — це тема, над якою він працював більш як три десятиліття.
У квітні 2020 року Кохара у співпраці з іншими вченими розпочав розробку рекомбінантного вірусу «вісповакцини», що містить спайковий білок вірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання на covid-19. Вчені обрали непатогенний штам варіанту вірусу коров’ячої віспи під назвою DIs в якості ефективного й безпечного вірусного вектора для доставлення гена SARS-CoV-2.
Японська фармацевтична компанія Nobelpharma збирається розпочати клінічні випробування нового препарату від covid-19 у 2023 році.
Читайте також: В Україні дозволили третю дозу вакцини проти covid-19
Чому це важливо
Вакцини, що зараз застосовуються проти covid-19 успішно запобігають важким захворюванням і смерті. Однак, жодна з них, схоже, не забезпечує довгостроковий захист. Через те, що рівень антитіл в організмі щепленої людини значно знижується протягом шести місяців після вакцинації, виникає необхідність у періодичній ревакцинації цими препаратами.
Вакцина ж, яку розробляють в Японії, може виробляти потужні нейтралізувальні антитіла протягом тижня після щеплення і викликати найсильніший клітинний імунітет, запевняють науковці.
Розроблюваний препарат з довічною ефективністю надасть змогу значно зекономити кошти й стане перевагою в боротьбі з пандемією коронавірусу, що триває вже третій рік.
Читайте також: Світовий банк виділив Україні $150 млн на вакцинацію проти covid-19