►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Глобальна корекція не загрожує
Незважаючи на те, що ринок акцій США цього року досяг рекордних висот, експерти не бачать приводів для глобальної корекції.
Американські індекси досягли рекордних рівнів цього року, однак очікувати, що ралі на ринку акцій найближчим часом завершиться, жодних причин немає, упевнені стратеги американського банку JPMorgan Chase. На їхню думку, побоювання інвесторів перебільшені. Спеціалісти вважають, що корекція паперів енергетичних та туристичних компаній є для інвесторів привабливою «точкою входу», пише Bloomberg.
«Умови для великого обвалу зараз відсутні, враховуючи незначну кількість відкритих позицій, рекордні зворотні викупи та історично позитивні сезонні результати у січні. Позиція інвесторів надто „ведмежа“, оскільки ринок надто близько до серця сприйняв „яструбині“ заяви центрального банку та повідомлення про штам Омікрон», — зазначили стратеги JPMorgan Chase.
S&P 500 оновив історичний максимум
Індекс широкого ринку S&P 500 минулого тижня оновив черговий історичний максимум, досягнувши 22 грудня позначки 4743,83 пункту. Проте загальне зростання ринку здебільшого відбулося на тлі ралі паперів компаній із найбільшою капіталізацією. Bloomberg зазначає, що подібна ситуація нагадує бульбашку доткомів наприкінці 1990-х років.
Читайте також: 3 причини триматися подалі від дивідендних компаній
Однак для стратегів JPMorgan «надзвичайний розкид у динаміці акцій і рекордна концентрація паперів» — показник зайвої обережності, а не обвалу. За їхніми словами, інвестори розглядають акції бігтехів як притулок на ринку.
У банку також зазначили, що просідання паперів менших компаній — хороша можливість для того, щоб докуповувати акції компаній енергетичного, туристичного секторів та сектора електронної комерції в міру нормалізації інфляції та ослаблення «яструбиної» політики ФРС. Такого ж «бичачого» настрою дотримуються і стратеги Goldman Sachs, які раніше цього місяця також заявили, що припинення ралі на ринку не вказує на глобальну корекцію.