2021 рік виявився для економіки України дуже яскравим та неоднорідним. Так, наприклад, країна завершує зростання серйозним зростанням ВВП, яке за різними оцінками становитиме від 2,3% до 3,2%. Однак це зростання все ж таки виявилося набагато менше того, яке очікувалося раніше. Нагадаємо, що на самому початку року прогнози коливалися між 3,5% та 4,5%.
Дуже суттєвим виявилося й зростання середньої зарплати українця. У реальному вираженні, тобто з урахуванням інфляції, вона зросла приблизно 10%. При цьому найвищими виявилися зарплати навіть не у фінансовому секторі, а в галузі «інформація та телекомунікація». Фахівці у цій галузі заробляють у середньому 24 813 гривень на місяць, а зростання нарахувань за рік склало приблизно 25,1%.
З цікавих нововведень варто відзначити перші реальні кроки до ухвалення так званого «економічного паспорта українця». Передбачається, що цей документ розподілить 1% доходів, які отримують від використання надр країни, між дітьми. У майбутньому вони матимуть змогу використати отримані гроші на придбання нерухомості або навчання.
Втім, поки що закон викликає більше запитань, ніж дає відповіді. Який саме видобуток приноситиме гроші? Як вони інвестуватимуться? Чи зможуть громадяни брати участь у способах вкладення грошей, які начебто належать їм? Чому серед можливих способів подальшого використання немає підприємницької діяльності? Якщо президент стверджує, що ці гроші належать українцям, хотілося б, щоби українці мали трохи більше можливостей вільно ними розпоряджатися.
Не меншим сюрпризом стало ухвалення закону, що легалізував платежі, які здійснюються за допомогою криптовалют. До самих механізмів поки що теж є питання, але є надія на те, що платежі стануть прозорішими, а скарбниця отримає кілька додаткових податків.
Про що говорять усі ці цифри та факти? Про те, що Україна справді намагається продовжити свій розвиток як цифрова економіка. Економіки, яка визнає криптовалюти та вкладає кошти у навчання майбутніх технарів та програмістів, забезпечуючи їм гідні умови праці на їхній землі. Якщо такі проекти матимуть успіх, країна має реальний шанс у майбутньому зайняти гідне її становище на світовій арені.
В умовах цифровізації немає нічого дивного, що ми відзначаємо серйозне зростання інтересу українців до цифрових продуктів. Компанія Альпарі вже більше 23 років надає своїм клієнтам можливість заробляти на фінансових ринках, використовуючи найсучасніші механізми. Одним із таких механізмів є легендарний ПАММ-сервіс. Він дозволяє навіть непрофесійним учасникам ринку вкладати гроші в успішну торгівлю та забезпечувати собі пасивний прибуток, інвестуючи від $ 50. Щоб почати, достатньо вибрати відповідного керуючого у відкритому прозорому рейтингу.