Усі доступні українцям інвестиційні інструменти ранжуються за шкалою ризик/прибутковість. Ні для кого не секрет, що зі зростанням прибутковості доводиться приймати й вищий ризик.
Найбільш безризиковим інструментом є облігації внутрішньої держпозики. Далі йдуть банківські депозити. Всі ці інструменти мають фіксовану прибутковість, термін повернення інвестованого капіталу та інколи забезпечення — у вигляді гарантій.
Наступний клас — майно, яке приносить дохід, наприклад, нерухомість чи дорогоцінні метали.
Слідом за ним йдуть інструменти пайової або акціонерної участі, такі як інвестиції в інвестиційні фонди або акції публічних компаній. Тобто компанії, цінні папери яких розміщуються на біржі. Зрозуміло, що ваша роль змінюється від участі кредитора до власника чи акціонеру зі зростанням ризику та очікуваної дохідності.
Цей графік показує динаміку річної прибутковості різних інвестиційних інструментів протягом останніх 20 років.
Як бачимо, золото практично щорічно приносить непоганий приріст вартості, за винятком буквально кількох років.
Вартість житлової нерухомості після бурхливого зростання у 2008 році фактично лише у 2019 році знову почала зростати. Депозити — дохідність фіксована, варто лише відзначити тенденцію до зниження відсоткової ставки, особливо по депозитах у валюті.
Прибутковість акцій. Ми взяли американські акції, що входять до S&P500, тобто найбільші американські корпорації — синій колір графіка. Як бачимо, є як прибуткові роки, так і збиткові. При цьому рідкісний рік прибутковість перевищувала 20%.
Червоним відзначено прибутковість українського агросектору. За даними державної Служби статистики України за останні 10 років прибутковість агросектору коливається в коридорі 20−30% з піковими значеннями 40% на рік, що є дуже привабливим результатом. Середня прибутковість протягом останніх 20 років становить 22,5%. І це за даними офіційної звітності! Крім того, інвестиції в агросектор фактично є єдиним із розглянутих інструментів крім депозитів, який жодного року за останні 20+ років не показав негативного результату.
Але як же інвестувати в АПК, запитаєте Ви? Адже для старту потрібні чималі інвестиції для придбання агрокомпанії, техніки та й спеціальні знання в галузі агрономії!
Команда SI Capital створила унікальний для українського фондового ринку інвестиційний фонд, що дає змогу отримувати дохід від активних операцій в АПК України кожному. Це фонд, що спеціалізується на інвестиціях в агросектор — Перший Український Аграрний Фонд. З початку 2021 року Фонд продемонстрував позитивну динаміку +58,79%. А в грудні було виплачено перші дивіденди інвесторам у розмірі 13,2 млн. грн. чи 392 грн. на один пай. Середньостатистичний інвестор фонду, з урахуванням часу входу та середньої вартості входу, отримав 67% річних.
Інвестори задоволені результатом, про це говорить рішення більшості з них реінвестувати більшу частину отриманого прибутку до Фонду.
Що таке інвестиційний фонд та як він працює?
Перші публічні інвестиційні фонди були засновані близько ста років тому в США, але справжнє золоте століття інвестфондів почалося у 1980-х роках і триває досі.
Наприклад, на перший квартал минулого року загальна вартість інвестиційних фондів у всьому світ і оцінювалася у 47 трильйонів євро.
Фонд акумулює кошти великої кількості інвесторів та управляється професіоналами. Усі гроші інвесторів фонду вкладаються відповідно до обраної стратегії.
У випадку з ПУАФ — суть діяльності полягає у придбанні контролю та подальшому управлінні українськими агрокомпаніями. Агрокомпанії сфокусовані на вирощуванні найбільш маржинальних зернових та олійних культур, розташовані в Західній Україні, яка має найкращі кліматичні умови та стан ґрунту.
Агрокомпанії фонду не викуповують с/г землю, вони фокусуються виключно на її обробці. І це є ще однією перевагою, яку ми надаємо інвесторам, зацікавленим у придбанні сільськогосподарської землі, — пріоритетне право викупу земель, що знаходяться в оренді агрокомпаній Фонду.
Інвесторами «Першого Українського Аграрного» можуть стати як фізичні, так і юридичні особи придбавши від однієї акції фонду. Номінальна вартість акцій складає 1000 грн.
Придбати акції КІФ «Перший Український Аграрний Фонд» можна залишивши заявку на нашому сайті або через вашого брокера на Українській Біржі, тикер код IFZEMA. Акції фонду котируються на біржі і їх можна будь-якої миті купити або продати, як будь-який інший цінний папір.
«Як у майбутньому забезпечити собі постійний пасивний дохід?» — на наш погляд, відповідь очевидна. Диверсифікуйте інвестиції та балансуйте ризики, виходячи зі свого внутрішнього комфорту. Не варто створювати інвестиційний портфель, який змушуватиме вас не спати ночами, турбуючись про збереження інвестицій, але варто пам'ятати знамениту фразу Роберта Дж. Аллена — Скільки ви знаєте мільйонерів, які стали багатими, інвестуючи в банківські депозити? Отож бо й воно". Частина активів має бути у відносно безризикових, але й не дуже прибуткових інструментах, а частина в інструментах, які можуть значно додати вартості та принести хороший дивідендний дохід, як, наприклад, інвестиційні фонди.