► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Як зазначає Опендатабот, це 12% від усіх компаній із санкційного списку, якi не мають права працювати на території України. Наразі у переліку розміщено 333 українські юрособи.
Більшість компаній, щодо яких на даний час введено санкції, опинились там через дії, що створюють загрози національним інтересам, національній безпеці, сприяння терористичній діяльності тощо.
Чим небезна співпраця
Зміна назви не прибирає санкції з компанії. Статус юрособи не змінюється, бо залишається незмінним її реєстраційний код. Натомість контрагентам, які натрапили на «перевертнів», контракт із такою компанією може призвести до матеріальних та репутаційних збитків.
Читайте також: Зеленський підписав санкції проти російських банків
«Вочевидь, зміна назви юридичної особи направлена на можливість продовження її господарської діяльності попри чинні санкції. Але, звісно, такі дії є лише введенням в оману та не можуть зняти з компанії обмеження. Щоб убезпечити бізнес та не потрапити до „пастки“ із підсанкційною компанією, треба завжди перевіряти контрагента за кодом ЄДРПОУ», — коментує керівник корпоративних продуктів Опендатабота Федір Сафір.
Як перевірити бізнес на «санкцiйнiсть»
Щоб перевiрити будь-який бізнес на «санкцiйнiсть», встановiть Опендатабот у своєму месенджері та введіть код компанії. У випадку, коли щодо підприємства введено санкції, інформацію про це буде розміщено у картці компанії.