► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Серед найбільших компаній США, чия капіталізація перевищує $200 млрд, лідерами зростання стали акції компанії Pfizer, що виросли на 2,5%, і акції Broadcom Inc., які за підсумками дня додали 1,5%.
Найгіршу динаміку показали акції Oracle Corporation, що впали на 5,1%, та акції компанії Mastercard Incorporated, що знизилися на 3,5%.
Страхи інвесторів
Якщо почитати експертні думки на Уолл-Стріт щодо вчорашніх торгів на біржах США, то ключовим фактором, через який ринки знизилися було те, що в інвесторів знову почав зростати страх перед поширенням нового штаму омікрон.
Каталізатором для таких страхів стали новини з Європи, де низка країн, серед яких і Німеччина, знову почали запроваджувати обмеження. До всього цього, за даними ВООЗ, у США новий штам було виявлено вже в 43 штатах з 50-ти, а по світу вже в 90 країнах. Також побоювання було посилено тим, що омікрон поширюється настільки швидко, що кількість випадків з ним подвоюється кожні 1,5−3 дні.
У цьому контексті інвесторів більше лякає не сам вірус, скільки обмеження для економіки, які можуть виникнути через його поширення.
Читайте також: ФРС США прискорить згортання програми стимулювання економіки
На думку експерта Михайла Федорова, головною причиною негативної динаміки ринків, все ж таки залишається фактор того, що на ринках все більше і більше починають усвідомлювати, що політика ФРС розгортається у бік посилення.
Також на ринки вплинула новина про те, що в неділю, виступаючи на Fox News, сенатор Джо Манчін (Вірджинія), якого відносять до консервативних демократів, заявив, що не підтримає законопроєкт про соціальну політику президента Джо Байдена на суму $1,75 трильйона.
Манчін сказав, що він обговорював це питання і з демократичною палатою і з лідерами Сенату і з Байденом, але не зміг дійти згоди щодо законопроєкту через побоювання з приводу інфляції, державного боргу і пандемії. Без голосу Манчіна, демократи в Сенаті не зможуть набрати потрібної кількості голосів.
Джо Манчін порушив ему інфляції та бюджетних видатків, а в такій конфігурації це питання може стати непереборним. Тому на заяви Манчіна дуже швидко відреагували у Goldman Sachs.
У банку дослухалися і повірили в серйозність поставленого питання. Тому Goldman Sachs оперативно знизив свою оцінку зростання ВВП США наступного року. Пославшись саме на заяви сенатора від Вірджинії. У банку вважали, що за умови схвалення соціального пакету на $1,75 трлн «фіскальний імпульс буде дещо негативнішим, ніж очікувалося раніше». А інфляція, що прагне до 7%, ускладнить ухвалення рішення щодо законопроєкту.
Читайте також: Що робити інвесторам в очікуванні швидкого падіння ринків
Таким чином, після того, як минулого тижня ринки отримали чіткий сигнал про те, що наступного року, монетарна політика ФРС почне посилюватися. Тепер вони отримали сигнал про те, що і фіскальна політика вже не зможе бути такою марнотратною, як раніше. І саме це для ринків зараз є найважливішою інформацією. Але на тлі цієї інформації ринки впали слабо, бо інвестори ще не до кінця зорієнтувалися у ситуації.