► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
У США вважають, що узгодження конкретних варіантів санкцій дасть твердий сигнал президенту Росії, який поки не відвів війська з кордонів України.
Остаточні деталі пропозицій щодо санкцій ще уточнюються, а чиновники все ще оцінюють потенційний економічний та юридичний вплив заходів, які будуть запроваджені у разі вторгнення.
В ЄС побоюються санкцій
Європейські країни, які набагато більше залежать від Росії в імпорті енергії та інших видів імпорту, ніж США, також стурбовані впливом деяких заходів на ключові товари та їхню економіку.
Деякі потенційні кроки зі списку, такі як відключення Росії від платіжної системи SWIFT, вважаються вкрай радикальними через можливі проблеми для світового ринку енергоносіїв та інших ринків, на які надходить експорт із Росії.
Іншим занепокоєнням є перспектива припинення експорту газу на тлі зростання цін на енергоносії, оскільки Росія забезпечує близько 40% європейських поставок.
Передісторія
Володимир Путін останнім часом у переговорах з лідерами країн Альянсу вимагає надати юридично зафіксовані гарантії, які виключають будь-яке подальше просування НАТО на схід та розміщення в Україні озброєння, яке нібито загрожує Росії.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг раніше вже відкинув російську вимогу.