► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Серед найбільших компаній США лідерами зростання стали акції Eli Lilly and Company, що злетіли на 10,3%, і акції NVIDIA Corporation, що виросли на 7,4%.
Найгіршу динаміку показали акції Comcast Corporation, що знизилися на 1,1%, та акції компанії NIKE, що втратили за день 0,9%.
Що вирішила ФРС
Як і очікували на Уолл-Стріт, Федеральна Резервна Система США за результатами свого чергового засідання оголосила про те, що згортання програми з викупу активів буде прискорено з $15 млрд на місяць до $30 млрд на місяць. В результаті цього вже з січня обсяг викупу активів скоротиться до $60 млрд, а до весни програму буде завершено.
У ФРС припускають вже 3 підвищення ставки наступного року та чотири підвищення у 2023 році.
Але як це не дивно, ринок США відреагував на все це позитивно, і різко виріс у ціні. Як заявили аналітики на Уолл-Стріт, така реакція виникла через те, що була знята невизначеннысть щодо майбутньої політики ФРС.
Читайте також: Що робити інвесторам в очікуванні швидкого падіння ринків
«Тепер я побачив, наскільки будуть високі ставки і як швидко це станеться. Невизначеність знята з ринку. Це свого роду полегшення для ринку акцій, який думав, що ФРС може бути набагато агресивнішим», — заявив Джим Керон, головний стратег одного з підрозділів Morgan Stanley Investment Management.
Згідно з цією логікою, озвученою Джимом Кероном, інвестори раніше бачили дуже високі показники інфляції, і в глибині душі побоювалися, що ФРС дасть слабину. Але ФРС хоч і повернув свою політику у бік посилення, зробив це без поспіху.
Читайте також: ФРС США прискорить згортання програми стимулювання економіки
Думка експерта
Однак я наважусь не погодитися з цими оцінками на Уолл-Стріт. Адже ринок США, що знаходиться біля своїх максимумів, зовсім не заклав у свою ціну інфляційні побоювання, адже інакше S&P500 був би набагато нижчим. А ФРС де-факто почав скорочувати свої стимули та дав недвозначний сигнал про те, що політика Регулятора розгортається у бік посилення.
Нагадаю, що буквально кілька місяців тому, на ринку вважали, що ФРС наступного року підвищить ставку лише один раз. Але в поточних реаліях уже йдеться про три підвищення.
Ринки США виросли з однієї банальної причини. Посилення політики ФРС передбачається нехай і в недалекому, але все ж таки майбутньому. А зараз фінансова система США, як і влітку і навесні, буквально потопає в надлишку ліквідності. І плюс до цього за півтора роки інвестори розучилися боятися та продавати.
Нині те, що відбувається на ринку США, можна охарактеризувати як ейфорію, яка відмовляється приймати мінливі умови.