►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
«За» документ проголосувало 285 народних депутатів.
Що відомо
Згідно з ухваленим документом, перехідний період із ФОП-моделі на гіг-контракти буде таким: до 2024 жодних обмежень не передбачено. З 2024 року витрати на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 — 20%.
Рівень податкового навантаження на компанії-резиденти залишився незмінним: податок на доходи — 5%, єдиний соціальний внесок — 22% від мінімальної зарплати, військовий збір — 1,5%; можливість вибору корпоративного податку — податок на виведений капітал (9%) або податок на прибуток (18%).
Читайте також: Як працювати на роботодавця із Дія Сіті
Компанії звільняться від податку на дохід фізосіб як дивідентів, нарахованих компанією-резидентом, за умови їх виплати не частіше одного разу на два роки; податкова знижка (з ПДФО) на суму інвестицій в українські стартапи.
Резиденти Дія City, які залишаться на моделі сплати податку на прибуток на загальних підставах, і які мають річний ліміт доходу до 40 млн грн, зможуть працювати з ФОП без обмежень на весь час резидентства.
До того ж пільгове оподаткування на зарплати фахівців не обмежуватиметься за єдиним класифікатором видів економічної діяльності та поширюватиметься на всіх співробітників компанії. Умови Дія City зафіксовані на 25 років.