Основна інтрига найближчими днями — чи буде подальший відкат котирувань до ще нещодавніх майже 26 гривень за долар або все ж таки експортне лобі і частково сам НБУ утримають котирування в межах рівня близько 27 гривень.
І той, і інший сценарій мають свої плюси та мінуси для всієї економіки України. Повернення курсу до 26,20 — 26,50 гривні за долар на фоні зниження цін на енергоносії зменшить інфляційні процеси в країні, а також й уповільнить зростання обсягів негативного результату роботи НБУ цього року, яке в основному й виникло за рахунок негативних переоцінок щодо валюти та цінних паперів.
Тому питання тренду на міжбанку в даний час носить принциповий характер не тільки безпосередньо для учасників торгів, а й для того, яким буде завершення року та фінансові показники клієнтів, банків та самого регулятора. І кожна зі сторін тягне курсову ковдру на себе.
За нашими даними, Нацбанк поки що не схильний допускати нового значного зміцнення гривні до рівнів 26,20−26,50 гривень і буде по можливості активно викуповувати надлишок пропозиції долара на торгах, щоб не допустити сильного обвалу курсу та збільшення негативної суми переоцінок валюти у своєму балансі. Багато в чому, цього ж хочуть чиновники Мінфіну, яким теж треба максимально «красиво» закрити рік.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний застосунок, в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют усіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore .
Крім цього, цього тижня у нас бюджетні платежі клієнтів і розпочинаються розрахунки компаній за вже швидким настанням завершенням року, а також бюджетні великі вливання за багатьма видатковими статтями.
І хоча чиновники Нацбанку стверджують, що вони за їхніми розрахунками не перевищать 40 млрд гривень, частина ринку побоюється «щедрості» чиновників Мінфіну та Кабміну на суми до 100 млрд гривень (хоча це і явно більше тільки «мрії» окремих великих приватних і державних гравців нашого ринку).Звичайно, від реальних розмірів гривневих вливань у банківську систему та економіку — багато в чому і залежатиме поведінка курсу на міжбанку в ці дні.
Ще багато хто чекає більш швидких і жорстких заходів з боку ФРС США щодо прискорення завершення політики кількісного пом'якшення та підвищення відсоткових ставок в Америці, та й ЄЦБ поки що можливо готує сюрпризи щодо своїх рішень на цей рахунок найближчим часом. Це все призведе до валютних ралі по євро/долар, і відповідно — до стрибків курсу євро щодо гривні на нашому міжбанку на радість спекулянтам.
Після деякого ослаблення напруження навколо дій РФ на кордонах з Україною пожвавився і ринок ОВДП. Завтра черговий аукціон з розміщення цих паперів та чиновники Мінфіну України дуже сподіваються на повернення інтересу іноземців до облігацій. За нашими даними, ці надії зараз мають певні резони і аукціони грудня, що залишилися, пройдуть більш активно з точки зору вкладення грошей нерезидентами, що підтримує гривню на міжбанку.
Тому зараз усім фінансовим директорам компаній варто уважніше стежити за поведінкою міжбанку, оскільки тренд, що склався в ці дні, вже й багато в чому визначатиме поведінку всього валютного ринку до кінця 2021 року і на початку січня 2022 року.
Курси міжбанку, за прогнозом Мінфіну, 13 грудня будуть у межах: долар — коридор 26,75 — 27,05 грн, євро — коридор 30,20 — 30,50 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,70 — 27,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 15−20 коп., а в касах банків до 25 коп.
Євро: у банках широкий коридор від 30,05 до 30,75 грн. при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах набагато вужчого коридору від 30,20 до 30,60 грн. при спреді до 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,75 — 26,90 грн і продаж 27,00 — 27,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: покупка 26,85 — 26,90 грн і продаж 27,00 — 27,05 грн.