«В суспільстві й досі існують стереотипи про „жіночі“ і „не жіночі“ справи. Деякі інвестори все ще вважають, що доля жінок — доглядати за дітьми та варити борщі. Як результат — жінкам важче залучити інвестиції й, відповідно, масштабувати свій бізнес. Для Франції рівність жінок і чоловіків є цінністю і завданням. Політика фемінізації керівних ланок управління бізнесом дала результати — вже близько 40% підприємств створюються за ініціативи жінок або жінками. Я сама веду бізнес в Україні і знаю, з якими упередженнями стикаються підприємниці. Тому я розумію, як важливо підтримувати створення і розвиток компаній, заснованих жінками. Саме тому ми заснували цей конкурс і проводимо його вже четвертий рік поспіль», — розповіла Мод Жозеф, директорка Франко-української торгово-промислової палати.
До участі запрошуються жінки-підприємці, які розпочали та розвивають власну справу на території України. Це нагода не лише позмагатись за основний приз, а й представити власні кейси серед потенційних інвесторів — французької бізнес-спільноти.
За результатами конкурсу буде визначено двох переможниць. Одна з них отримає головний приз — 100 000 грн на розвиток справи, інша — 5-денну ділову поїздку до Парижу.
«Ця премія дає значні ресурси жінкам для розвитку їхньої підприємницької діяльності і таким чином сприяє підвищенню їх присутності в економічній сфері», — прокоментувала Матильда Коме, Аташе з питань співробітництва в Посольстві Франції в Україні.
Для участі у конкурсі необхідно до 30 січня 2022 року виконати наступні умови:
- бути жінкою-підприємницею і засновницею компанії;
- заповнити анкету на сайті https://womanccifu.com;
- подати пакет документів:
- ppt-презентацію про себе і власний проєкт, із висвітленням досвіду роботи, основних досягнень, плану розвитку та бізнес-плану; відео про компанію і проєкт; офіційний реєстраційний документ підприємницької діяльності.
Після закінчення терміну подачі заявок буде обрано 10 фіналісток, серед яких журі конкурсу обере переможниць. Офіційна церемонія нагородження відбудеться 21 квітня 2022 року у Києві.
«Сьогодні жінки мають більше, ніж коли-небудь можливостей розвивати власні підприємницькі ініціативи. Але з іншого боку, вони все ще залишаються заручницями стереотипних мислень. У своїй щоденній діяльності підприємниці змушені не лише розвивати справу, а й доводити замовникам та інвесторам власну фаховість та надійність. Це подвійне навантаження часто зупиняє талановитих жінок спробувати реалізуватись в бізнесі. Ми бачимо ці перепони і багато років допомагаємо жінкам їх долати власними та спільними із партнерами проєктами. Цьогорічна підтримка конкурсу „Створено жінками“ — ще одна можливість посприяти розвитку жіночого підприємництва та збалансувати гендерну рівність в Україні», — зазначила Яніна Ольховська, директорка з питань комунікації, КСВ та залученості Ukrsibbank BNP Paribas Group.