►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Дані трохи гірші прогнозів
Індекс споживчих цін (ІСЦ), що вимірює ціни широкого набору продуктів, за місяць піднявся на 0,8%, у річному вимірі — на 6,8%. Це найшвидший ріст індексу з червня 1982 року.
Базовий ІСЦ, що не включає ціни на продукти харчування та енергоносії піднявся на 0,5% за місяць та на 4,9% за рік — це рекордний стрибок цін з середини 1991.
Прогнози Dow Jones передбачали річний ріст ІСЦ на 6,7%, а базового ІСЦ — на 4,9%.
Читайте також: Інфляція знижується повільніше, ніж очікувалося — НБУ
Що подорожчало
Енергоносії на 33,3% дорожче, ніж у листопаді 2020 причому лише за останній місяць вони піднялися на 3,5%. Бензин подорожчав на 58,1%.
Ціна харчових продуктів за рік виросла на 6,1%, а вживані авто та вантажівки — на 31,4%. Міністерство праці США зауважило, що ціни на їжу та енергоносії за рік зросли найшвидшими темпами за принаймні 13 років.
Житло на 3,8% дорожча, ніж рік тому. Останній раз таке прискорення у секторі спостерігалося у 2007 році.
Читайте також: Інфляція та політика ФРС знову хвилює Уолл-Стріт
Які наслідки
Ринки позитивно сприйняли новини, адже деякі економісти очікували ще гіршого росту ІСЦ у 7%. Індекси Уолл-Стріт піднялися.
ФРС, що має провести зустріч на наступному тижні, уважно стежить за даними. Інвестори очікують, що центробанк подвоїть темп скорочення програми купівлі активів до $30 млрд на місяць, починаючи з січня. Це дозволить Федрезерву почати підвищувати процентну ставку вже наступної весни.
Читайте також: ФРС може вдвічі прискорити темпи скорочення програми стимулів