►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Невизначеність щодо регуляторної політики створюватиме ризики для інвесторів ще від 12 до 18 місяців, прогнозує Сіу. Він рекомендує власникам акцій китайських компаній, що котируються в США, диверсифікувати портфель. Якщо акції компанії також котируються на гонконгській біржі, він пропонує переключитися на них, адже це зменшує ризик делістингу.
Китайські компанії йдуть із США
Ринок китайських ADR опинився під тиском, коли інвесторів налякала регуляторна кампанія Пекіну, що торкнулася низки секторів: від технології до освіти.
ADR — це американські депозитарні розписки, що слугують посередниками для акцій іноземних компаній, що проводять лістинг у США.
Багато з компаній, які постраждали від дій китайських регуляторів, котируються на американських біржах. Наприклад, минулого тижня китайський таксі-сервіс Didi заявив, що проведе процедуру делістингу на Нью-Йоркській фондовій біржі та замість цього розмістить свої акції на біржі Гонконгу.
Читайте також: Китай оштрафував Alibaba та Baidu за порушення антимонопольного закону
Сіу попереджає, що регуляторні утиски продовжаться. Він послався на одне з китайских видань, яке вказало, що китайські фонди будуть змушені поступово позбутися іноземних акцій.
Водночас у США Комісія з цінних паперів та бірж (SEC) встановила перелік вимог, невиконання яких призведе до делістингу компанії з американських бірж.
Останніми роками все більше китайських компаній, що котируються на американських біржах, проводять другий лістинг на гонконгській біржі. Серед них інтернет-магазини Alibaba та JD.com та соцмережа Weibo.
Читайте також: Китайські села та технологічні гіганти: експерт назвав напрями, у які варто інвестувати на китайському ринку
Ще не час інвестувати в Китай
Сіу попередив, що невизначеність щодо подальших регуляторних змін, особливо в «стратегічних секторах», може тривати до березня наступного року. Крім того, аналітики ще не оновили свої прогнози щодо доходів китайських компаній, а фонди ще не повернулися до китайського ринку.
Тим, хто все ж вирішить інвестувати в Піднебесну, Сіу рекомендує триматися в межах секторів, які підтримує влада. Як приклад він навів електрокари та відновлювальну енергетику.
Читайте також: Evergrande таки оголосила дефолт