►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
О’Нілл вважає, що різкий поворот у риториці ФРС назрів вже давно. Він вказує, що економіка відновлюється швидкими темпами, але при цьому уряд та центробанки зберігають підтримку майже на тому ж рівні, що 18 місяців тому.
Експерт також попередив, що теперішня надмірно ліберальна політика обмежує дії центробанків в разі нових економічних потрясінь. Він рекомендує центробанкам якнайвшвидше перейти до жорсткішої політики — це дасть їм простір для маневру, якщо станеться щось непередбачуване.
Чи підніме Банк Англії ставку
Економіст також висловив сподівання, що омікрон-штам не вплине на наміри Банку Англії якнайшвидше підняти відсоткову ставку. Зараз ринки враховують в ціну підняття ставки вже у грудні, але поява нового штаму поставила ці очікування під сумнів.
Читайте також: «Омікрон» може погіршити інфляцію та ставить під питання плани центробанків
Однак О’Нілл вказує на ріст економіки країни, що значно перевершив очікування, які населення і влада мали рік тому.
«Підстав для такої ліберальної монетарної політики вже не залишилося», — підсумовує він.
Інфляція б'є рекорди
У США, як і у Великобританії, інфляція вже кілька місяців б'є десятирічні рекорди. Причиною є комбінація подорожчання енергоносіїв та розривів у ланцюгах поставок, спричинених пандемією.
За листопад економіка США створила лише 210 000 робочих місць — значно менш, ніж 573 000, які очікували опитані Dow Jones економісти. Однак ринки не очікують, що ці дані відтермінують зміну політики ФРС.
Водночас поява омікрон-штаму спричинила на ринках сумніви щодо готовності центробанків почати довгоочікуваний перехід до жорсткої монетарної політики.
Читайте також: ФРС може вдвічі прискорити темпи скорочення програми стимулів