Четвертий капітальний буфер
До переліку вже існуючих трьох буферів капіталу (консервації, контрциклічного та системної важливості), запроваджених ще у 2015 р, додано буфер системного ризику.
Він повинен формуватися для пом’якшення впливу нециклічних системних ризиків.
У 2020 році регулятор відтермінував формування банками буферів консервації та системної важливості. Ухвалене рішення було обумовлено запровадженням у країні карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних із пандемією covid-19.
Слідкуйте за анонсами
Про відновлення формування цих буферів Нацбанк повідомить банки у І кварталі 2022 року. Формування банками контрциклічного буфера та буфера системного ризику здійснюватиметься в разі наявності ознак, які свідчитимуть про посилення циклічних/нециклічних системних ризиків. Про дату початку формування буферів капіталу та їх значення Нацбанк обіцяє повідомляти завчасно. Це надасть банкам можливість вжити необхідних заходів для дотримання встановлених вимог.
Для контролю за формуванням банками буферів капіталу у встановленому розмірі запроваджено термін «комбінований буфер капіталу», який визначатиметься як сукупний розмір установлених для банку буферів капіталу.
Передісторія
Нещодавно Нацбанк зобов’язав своїх підопічних вже з кінця поточного року враховувати (віднімати з капіталу) мінімальний розмір операційного ризику під час розрахунку нормативів достатності регулятивного капіталу.