► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
ФРС багато місяців переконувала, що рекордна за майже три десятиліття інфляція — «перехідна». Однак на початку цього тижня Пауелл здивував ринки, порадивши американським законодавцям «…відмовитися від цього слова і спробувати чіткіше пояснити, що ми маємо на увазі».
Інфляція вже кілька місяців послідовно перевищує встановлені центробанком цільові показники. Це змусило багатьох аналітиків очікувати, що центробанки перейдуть до жорсткої монетарної політики раніше, ніж очікували ринки.
На ризикові активи чекає катастрофа
Смід прирівняв коментар Пауелла до визнання вини, та припустив, що потенційні ефекти, які воно матиме на політику ФРС та ціну активів, залишаються недооціненими ринком.
Він також припустив, що падіння багатьох акцій останніми днями спричинене не стільки омікроном, скільки страхом, що Федрезерв помиляється.
Смід вважає, що американські споживачі знаходяться під«неймовірним інфляційним тиском». На його думку, реальна дохідність — відсоткові ставки, скориговані з урахуванням інфляції, що репрезентують реальну вартість капіталу для позичальників та справжню прибутковість для кредиторів чи інвесторів — почне зростати, якщо ФРС перейде до жорсткішої політики.
Експерт прогнозує, що це стане катастрофою для ризикових активів.
Читайте також:Головні події на фондових біржах 2 грудня: Відскок на ринках США — закономірність
Ринок недооцінює майбутній ріст
Однак не всі погоджуються зі Смідом. Аналітик JPMorgan Міслав Матейка вважає, що Федрезерв просто дає собі простір для маневру, зберігаючи ліквідність як опцію, при цьому прискорюючи скорочення програми викупу активів, щоб переконатися, що він не відстає.
За його словами, песимістичний прогноз базується на припущені, що центробанк повністю фокусуватиметься на боротьбі з інфляцією, навіть ціною економічного росту. Однак таке рідко трапляється у розвинених економіках, вважає аналітик.
Прогноз JPMorgan щодо інфляції передбачає, що вона сягне найвищих значень вже у першій половині 2022. Матейка вказує, що ключові індикатори, що свідчили б про більш тривалу інфляцію, як наприклад ціна енергетичного вугілля в Китаї, або Baltic Dry Index, вже «відкочуються назад».
Читайте також: ФРС підніме ставку шість разів за наступні два роки — стратег
«Тож через три-шість місяців, постане питання: „Чи варто ФРС проводити ще жорсткішу політику, ніж, ту, до якої ринок вже підготувався?“ А ринок вже включив у ціну три підняття відсоткової ставки за наступний рік», — прогнозує Матейка.
JPMorgan очікує, що економічне зростання у 2022 перевершить консенсусний прогноз. Крім того, занепокоєння ринку вже включені у ціну, про що свідчать згладжування кривих дохідності.