►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Хоча омікрон, ймовірніше, передається швидше за попередні штами, початковий аналіз свідчить, що він також менш смертельний. Якщо це так, такий розвиток був би типовим з точки зору історії, пишуть у звіті Марко Коланович і Брем Каплан. Тоді омікрон може стати позитивним фактором для ринку, адже він може знаменувати кінець пандемії, стверджують вони.
«Омікрон може стати каталізатором для збільшення крутизни (а не вирівнювання) кривої дохідності, ротації з акцій росту до акцій вартості, розпродажу акцій компаній, що найбільш виграли від covid та локдаунів та раллі акцій, що виграють від зняття обмежень», — вважають стратеги.
Вони рекомендують використати спричинене омікроном падіння, щоб «викупити провал» у циклічних акціях, сировині та тренді на відновлення, а також підготуватися до вищої дохідності облігацій
Читайте також: 7 міфів про торгівлю на біржі, в які вірять новачки
Типова еволюція
Витіснення менш небезпечним але більш заразним штамом вірусу інших варіантів — типовий сценарій, що вже не раз повторювався в історії, пишуть аналітики. На їх думку, омікрон може сприяти перетворенню covid зі смертельної пандемії на щось, подібне до сезонного грипу.
«Якщо все станеться за таким сценарієм, то ВООЗ не варто було пропускати дві літери, аби назвати його „омікроном“ — вони могли б одразу перейти до „омеги“», — йдеться у доповіді.
Нагадаємо
Коланович, який став головним стратегом JPMorgan з глобальних ринків на початку року, виступав за відновлення торгівлі і захищав акції вартості на тлі розвитку пандемії. Він також стверджував, що реакція ринків на дельта-штам була надмірною.
Читайте також: Головні події на фондових біржах 1 грудня: Дані ринку праці не тішать. «Омікрон» лякає інвестора