За сумою — рекорд, за кількістю — ні
За обсягом операцій такий результат є рекордним. Для порівняння: у 3 кварталі минулого 2020 р. сума угод була менше за 20 млрд грн, а у 2019 р — менше за 15 млрд грн.
У той же час, за кількістю угод все стабільно. Пік спостерігався у першому півріччі 2020 року.
Псевдо факторинг
Як відомо, під класичним факторингом розуміється один із видів фінансування бізнесу, альтернативний кредитуванню. Однак компанії, які займаються скупкою проблемної заборгованості у тих же банків, формально також працюють за факторинговою схемою, оскільки йдеться про переуступку прав вимоги щодо кредитів.
Наразі банки, особливо державні, активно розчищають баланси від проблемної заборгованості. Швидше за все, з цим пов'язане зростання обсягів факторингу небанків.
Банківський факторинг
Цей сегмент факторингу в Україні є нерозвиненим. За даними учасників ринку, загальний портфель банківського факторингу на 1 жовтня поточного року становив лише 5,2 млрд грн. При цьому протягом року весь обсяг зріс на 1,5 млрд грн, або 42%. За останні п'ять років це найбільший показник. Приміром, минулого року спад ринку на 10%. А попередні роки він зростав десь на 10%. Більше половини всього ринку факторингу посідає один банк.