Тепер BNP Paribas також є у списках світових та європейських індексів сталого розвитку Dow Jones. У 2021 році до світових індексів увійшло 24 банки зі 168 оцінених, до європейських — лише 9 із 34.
У 2021 році BNP Paribas покращив свої показники у таких категоріях — вплив політик «Policy influence» (+40 балів), Операційна еко-ефективність «Operational Eco-Efficiency» (+14 балів), податкова стратегія «Tax Strategy» (+12 балів), кібербезпека та практики захисту праці «Cybersecurity» and «Labor Practice (+10 балів).
Цього року, і вперше з того часу, як Група взяла участь в цій оцінці, BNP Paribas увійшов в 10% найкращих банківських секторів за всіма показниками CSA: 9% найвищих для «Управління та економіки», 1% найкращих для «Навколишнє середовище» та 4% найкращих для «Соціальних аспектів, підтверджуючи своє лідерство в нефінансових результатах.
Також BNP Paribas отримав відзнаку 100 зі 100 можливих за такими напрямками як «Матеріальність» (стратегія, яка відповідає найбільш суттєвій стійкості для діяльності компанії та стейкхолдерів), «Екологічна звітність», «Соціальна звітність» та «Фінансова інклюзивність».
SAM і BNP Paribas
Рейтинг SAM (раніше RobecoSAM) був заснований у 1999 році швейцарським менеджером активів Robeco. У листопаді 2019 року цей рейтинг придбало американське агентство S&P Global. Сьогодні рейтинг SAM вважається найбільш провідним у світі з точки зору стійкості. Він оцінює понад 10 000 компаній з усіх секторів та базується на детальній нефінансовій анкеті: глобальній оцінці корпоративної стійкості (CSA) S&P. Залежно від балів, присвоєних на основі щорічного рейтингу, відповідні емітенти можуть бути включені до списку індексів стійкості Доу-Джонса.
З 2002 року BNP Paribas бере участь у цьому престижному рейтингу, оцінюючи корпоративну стійкість CSA (corporate sustainability assessment). Анкета рейтингу структурована за трьома напрямками, оцінює діяльність та політику в сферах економічної відповідальності (корпоративне управління, захист інтересів клієнтів, бізнес-етика), екологічної відповідальності (звітність щодо клімату, управління ризиками, що пов’язані з кліматом) та соціальної відповідальності (охорона здоров’я, залучення талантів, філантропія).
«Беручи участь в оцінці індексу стійкості Доу-Джонса, BNP Paribas ще раз підтверджує позицію галузевого лідера з точки зору нефінансових результатів. Цього року BNP Paribas вдалося покращити обидва свої абсолютні показники (82/100, +1 бал у порівнянні з 2020 роком) і відносний рейтинг (6% найвищих показників у банківської галузі). Я дякую всім учасникам та експертам, які дозволили Групі отримати це визнання», — зазначила Лоуренс Пессе, глобальний керівник відділу корпоративної соціальної відповідальності BNP Paribas.
Нефінансові рейтинги
Нефінансовий аналіз полягає в оцінці компаній, суверенних держав та інших видів емітентів фінансових цінних паперів щодо їх екологічної, соціальної та управлінської політики (ESG). На основі цього аналізу агентство складає рейтинг, який дає можливість порівняти різні емітенти — незалежно від того, є вони зареєстрованими компаніями, чи ні — щодо їх практики ESG.