►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
З одного боку, вже завтра практично кінець місяця і всі клієнти намагатимуться максимально закрити свої угоди на міжбанку на звітну дату. Це додасть статистики торгів і за розрахунками Мінфіну сьогодні обсяг операцій на міжбанку складе не менше $180−250 млн при укладенні до 450 — 700 угод. Більше того, зростання котирувань долара, що тривало весь минулий тиждень (завершилася сесія п'ятниці вже рівнем 27,12/27,14 гривень) — провокує покупців на швидке закриття угод на побоюваннях подальшого зльоту котирувань. А от продавці вже не поспішають і їхня логіка проста: «поки долар тільки дорожчає — час працює на нас». Це змінює сам характер торгової сесії, коли продавці вже не торгуються, а змушені закривати свої угоди за умовами продавців. І основним ціновим орієнтиром та сигналом для продавців та покупців є цінники інтервенцій НБУ. Нагадаємо, що за минулий тиждень він продав $630,10 млн доларів, але це лише частково стримало падіння гривні на торгах.
З іншого боку, продаваючи таку значну суму валюти, Нацбанк за фактом «відкачав» із банківської системи близько 17 млрд гривень. Так що гривневі ресурси у покупців валюти для продовження таких же масованих покупок не надто й великі. І це частково знизить тиск на курс, але лише частково. Адже сьогодні і завтра ще зайде обсяг відшкодувань ПДВ експортерам, що поповнить запаси гривневої ліквідності на ринку і дозволить частині гравців і спекулянтів продовжити розгойдувати курс долара на міжбанку. Тим більше, що активізувалося населення і це створює додатковий попит на валюту та на торгах, оскільки банки змушені поповнювати свою валютну позицію.
Інтрига буде сьогодні у відповідях на три основні питання:
1) чи готовий Нацбанк продовжувати витрачати резерви в такому масштабі на згладжування курсових коливань чи все ж таки почне економити і дасть гривні далі девальвувати?
2) як поведуть себе клієнти на міжбанку — закриватимуть усі свої господарські операції на звітну дату (гривневі та валютні) або на побоюваннях подальшого зростання котирувань сьогодні зосередяться на купівлі валюти, залишивши гривневі операції на завтра.
3) наскільки активно у процес «розгойдування» курсу втягнеться населення, яке на паніці щодо зростання долара може досить швидко, і головне малоконтрольоване — стати подальшим локомотивом розкручування девальвації нацвалюти.
Поки що більшість чинників сьогодні працюють проти гривні і, швидше за все, НБУ доведеться знову весь день гасити валютні пожежі на міжбанку своїми інтервенціями.
По євро стрибки курсу на нашому міжбанку продовжаться, тому що не вщухають валютні ралі по парі євро/долар на зовнішніх ринках. На момент написання статті євро різко обвалився з ранку з 1,1284 до 1,1264 долара, і це явно не кінець. Це знову обіцяє спекулянтам чудові можливості щодо розгойдування курсу євро та щодо гривні. За нашим прогнозом, пара євро/долар на міжнародному ринку сьогодні буде в межах коридору 1,1235−1,1310 долара і всі зміни на зовнішніх ринках цієї пари негайно відбиватимуться і на курсі євро щодо гривні.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 29 листопада будуть у межах: долар — коридор 27,00 — 27,30 грн, євро — коридор 30,35 — 30,70 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,95 — 27,40 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 25 коп., а в касах банків до 25−30 коп.
Євро: у банках коридор від 30,20 до 30,85 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — у межах коридору від 30,40 до 30,85 грн при спреді в межах до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
- Курс долара в банках: прийом 26,97 — 27,15 грн і продаж 27,25 — 27,40 грн.
- В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,10 — 27,20 грн та продаж 27,23 — 27,30 грн.
«Мінфін Валюта» — безкоштовний мобільний додаток в якому доступна вся необхідна інформація — від курсів валют всіх українських банків до розташування пунктів обміну: Google Play або AppStore.