► Підписуйтесь на «Мінфін» у Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Безпека понад усе
Міністр торгівлі Джина Раймондо наголосила, що міжнародна торгівля та комерція не повинні нести ризиків національної безпеки країни.
Хто у «чорному списку»
З 12 компаній, які внесли до чорного списку Міністерства торгівлі, вісім потрапили до нього за те, що підозрюються американською владою у допомозі китайським військовим у галузі квантових обчислень.
Передбачається, що вони намагалися придбати або купували американську продукцію «на підтримку військових додатків», чим сприяли зусиллям китайських військових.
Ще три компанії, пов'язані з Corad Technology (китайський фігурант списку з 2019 року), брали участь у продажах технологій зі США та інших західних країн для військових та космічних програм Ірану, компаніям Північної Кореї та урядовим та оборонним підприємствам КНР.
Позиція США
США вважають, що китайські компанії збирають конфіденційні відомості на користь Народно-визвольної армії КНР. Китай заявляв, що не займається промисловим шпигунством у США.
Список Міністерства торгівлі накладає торгові обмеження на фізичних та юридичних осіб, які, за оцінкою американської сторони, займаються діяльністю, спрямованою проти інтересів національної безпеки та зовнішньої політики країни, а також порушують етичні норми.
«Міністерство торгівлі віддане ефективному використанню експортного контролю для захисту нашої національної безпеки», — йдеться у заяві Раймондо.
Для експорту американських товарів або їх передачі всередині США на користь учасників списку американські компанії мають отримувати спеціальну ліцензію. При цьому видаватиметься вона з «презумпцією відмови», наголосили у Мінторгу.
Міністерство торгівлі також включило до списку 16 компаній та фізичних осіб з Китаю та Пакистану — за їхню участь у роботі з ядерної та балістичної ракетної програми Ісламабаду. Загалом у список у середу, 24 листопада було додано 27 юридичних та фізичних осіб з Китаю, Пакистану, Росії, Японії та Сінгапуру.