►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Це був найбільший інвестраунд в історії компанії. Оцінка бізнесу зросла до $13 млрд. Це у шість разів більше від останньої відомої оцінки.
Багатші за олігархів
Таким чином, співзасновники Grammarly стали багатшими за Віктора Пінчука ($2,5 млрд) та Ігоря Коломойського ($1,8 млрд).
За даними, зібраними Pitchbook, близько 22% Grammarly належить інвесторам, які брали участь у двох раундах фінансування у 2019 та 2021 роках. Третій співзасновник, Дмитро Лідер, за інформацією Forbes Україна, володіє лише 1% акцій. Таким чином, Литвин та Шевченко отримують приблизно по 35% капіталу Grammarly, що становить щонайменше $4 млрд на кожного.
До теми: Оцінка компанії Grammarly зросла у 6 разів до $13 мільярдів
Коментар компанії
В Grammarly не згодні з висновками видання. «Будь-які розрахунки, які здійснили редакція Forbes або Pitchbook для оцінки статків наших засновників, не відповідають дійсності та не були підтверджені нашою компанією», — зазначається у повідомленні Grammarly.
Там також зазначили, що вони є приватною компанією і не розголошують дані щодо складу власників та розподілу їхніх часток.
Склад власників компанії Grammarly є ширшим за склад засновників і охоплює зокрема й інвесторів Grammarly (компанії Baillie Gifford, General Catalyst, Institutional Venture Partners, Spark Capital, а також фонди та рахунки під керівництвом компанії BlackRock).
«Як приватна компанія, ми не розкриваємо детальної інформації про власників», — запевнили у Grammarly.
Що відомо про компанію:
- Аудиторія Grammarly — 30 млн осіб щодня.
- У компанії — понад 600 співробітників в офісах у Сан-Франциско, Ванкувері та Києві.
- Компанію заснували у 2009 році у Києві українці Максим Литвин, Олексій Шевченко та Дмитро Лідер.
Grammarly створює онлайн-сервіс на основі штучного інтелекту для допомоги у написанні текстів англійською мовою. Базовий набір функцій безкоштовний, розширена версія — платна.
Нагадаємо, раніше компанія підняла два раунди інвестицій — на $110 млн у 2017 році та ще на $90 млн у 2019 році, після чого офіційно стала єдинорогом.
Сьогодні Grammarly — найдорожча в країні приватна технологічна (і не лише) компанія із засновниками з України та величезною місцевою командою.