►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Вивільнення запасів буде скоординовано між США, Індією, Китаєм, Японією, Кореєю та Великобританією і стане першим подібним кроком.
США вивільнять 50 млн барелів зі свого резерву. З них 32 млн використають як позику — цей обсяг повернеться в резерв протягом наступних декількох років. Інші 18 млн буде використано для прискорення раніше оголошених продажів.
«Президент готовий в разі необхідності вжити додаткові заходи й буде використовувати всі свої повноваження, аби у співпраці з рештою світу підтримувати достатнє постачання на період виходу з пандемії», — йдеться у заяві Білого дому.
Читайте також: Чи буде нафта за $120 і як відреагують акції нафтових компаній
Ціна нафти ставить рекорди
Наразі нафта торгується на найвищому за сім років рівні. Середня ціна галону (приблизно 3,78 л) бензину в США 22 листопада становила $3,409, за даними Американської автомобільної асоціації, порівняно з $2,11 рік тому.
«Це дуже своєчасний крок, щоб спробувати знизити ціни на нафту. Ця додаткова пропозиція має допомогти подолати нестачу видобутку перед зимою, особливо якщо ми отримаємо підтвердження значущих поставок ще й від кількох основних азіатських країн-споживачів», — сказав Джон Кілдафф, партнер Again Capital.
Після оголошення американська нафта впала на 1,9% до $75,30 за барель, перш ніж трохи відновитися в ціні. Востаннє контракт торгувався за $76,41, на 34 центи нижче. Міжнародна еталонна нафта Brent коштувала ла $79,98 за барель — ріст на 34 центи.
Читайте також: Нафта дорожчає через підвищений попит та дефіцит
Що таке СНР
СНР був створений у 1975 після нафтового ембарго арабських країн. Його максимальна місткість — 727 млн барелів. За даними Міністерства енергетики США, станом на 19 листопада СНР містив 604,5 мільйона барелів. Після рішення Президента знадобиться ще 13 днів, щоб нафта вийшла на ринок.