13 «щасливчиків»
Під прицілом спостереження опинились 13 добре відомих на світовому ринку компаній із високими таргетами та більш ніж 100 мільярдною капіталізацією (у доларовому значенні). До переліку потрапили гіганти зв'язкової галузі, платіжні системи, банки, біотехи та виробники чіпів. Саме про них ми сьогодні й поговоримо: Visa, WaltDisney, PayPal, AT&T, T-Mobile, Citigroup, IBM, Square, Moderna, Snap, Uber, Micron та Zoom.
Загальна оцінка
За головними критеріями найпереконливішими виявилися Moderna, Zoom та Visa, які відзначились триразовим нарощуванням прибутковості за останній час, відсутністю будь-яких заборгованостей та чудовою маржинальністю.
Найбільш «тьмяними» на загальному тлі виявилися WaltDisney, Uber та Snap. Нині всі вони збиткові, а тому й показники маржинальності та рентабельності опинились у «мінусі». А якщо говорити про Snap, то має місце і великий борг, пов'язаний безпосередньо з обмеженнями по комерції на iOS.
Інші компанії мають або позитивне, або ж нейтральне забарвлення.
Дивіденди та ринкова вартість гігантів
Якщо покладатися на загальні фактори, найнижче за ринковою вартістю знаходяться Citigroup і IBM. З цієї ж причини обидві компанії можуть задовольнятися дивідендом у 3,1% та 5,6% відповідно.
До цієї трійки також можна додати і AT&T. Зараз вона здасться не такою вже й дешевою, але це тільки тому, що нещодавно вийшла у нуль за своїм прибутком. Показник P/E та співвідношення ціни з виручкою можуть стати доказом недооціненості цієї компанії. Ще одним вагомим аргументом у цей бік можуть стати дивіденди у 8,4%.
«Пасти задніх» за своєю ціною компанії з високою оцінкою і водночас відсутністю дивідендів на горизонті. Це стосується Square, Zoom та PayPal. Вони — звичайні фішки зростання, тому низької вартості там не знайти.
З технічного боку
Усі 13 «щасливчиків», про які говорилося раніше, перебувають на низхідному тренді кожного з горизонтів. Це можна зрозуміти за становищем даних акцій щодо середніх. Але найближче до лінії відскоку стоять Uber та Zoom.
Перспективною на короткій дистанції експерти вважають Disney. У неї — найнижчий показник RSI (індикатор, що визначає силу тренду та ймовірність його зміни) з усієї чортової дюжини компаній. Імовірність наступу відскоку у Disney дуже висока, хоча зовсім не ясно, чи відзначиться корпорація трендом, що росте.
Останнє місце у технічному огляді по праву варто віддати T-Mobile та AT&T, які не перестають «продавлювати» мінімуми. На даний момент передумов до розвороту немає. Сюди ж можна додати і Square із найвищою часткою паперів у шорті, зазначають аналітики Kiexo. Краще не ризикувати купувати акції цієї компанії просто зараз.
Які висновки варто зробити?
В цілому, з перерахованих вище компаній найцікавішими можна вважати Zoom та Visa. Саме вони мають найкращі фундаментальні значення та високі шанси на техрозворот.
Вкладники, які зважилися знайти недооцінені фішки, цілком можуть придивитися до Citigroup та IBM: у них розрив між ринковою та фундаментальною ціною найбільший.
Спекулювати рекомендують на акціях Disney, які ось-ось можуть відскочити. Зараз корпорація дуже засмучена своєю фінзвітністю. Це позначилося на появі гепа у графіку. Ринок завжди з особливим ентузіазмом викуповує такі провали в акціях.