Офіційна частина
Згідно з повідомленням Ощаду, колишній топ ПУМБу Олексій Волчков був призначений на посаду в банку 15 березня поточного року після перемоги у відповідному конкурсі.
«Протягом 10 місяців 2021 р. банк уклав нові кредитні угоди з великими компаніями на суму понад 10 млрд грн, кредитний портфель банку в цьому сегменті зріс на 5,8 млрд грн», — йдеться у повідомленні.
Про причини звільнення топ-менеджера, який заробив у жовтні понад 300 тис грн, лише після 8 місяців перебування на посаді, не повідомляється.
Сумні реалії
Портал LegalHub з посиланням на своє джерело в Нацбанку повідомив, що правління Ощадбанку винесло кілька кредитних рішень, які зацікавили правоохоронні органи.
При цьому рішення ухвалювалися, нібито, з ініціативи безпосередньо Олексія Волчкова. Перед своїм відходом банкір нібито розіслав іншим членам правління листа, в якому заявив, що відкликає винесені ним кредитні проєкти і свій голос. Аргумент — не було враховано всіх ризиків і проєкти можуть завдати банку збитків.
«Проблема в тому, що ці кредити він протягнув через правління, а ті, які не відповідали кредитній політиці, примудрився затвердити і через спостережну раду. Куди дивилися ризиковики банку та ризик-комітет наглядової ради — не зрозуміло, але Вовчков своєю заявою серйозно всіх підставив», — стверджує джерело.
Прес-служба Ощадбанку, а також сам Олексій Волчков не прокоментували «Мінфіну» ці закиди.