►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіна» у фейсбуці: головні фінансові новини
Серед найбільших компаній США лідерами зростання стали акції The Home Depot, Inc., які виросли на 5,7%, і акції компанії Tesla додали 4%. Найбільш слабку динаміку показали акції компанії Walmart, що знизилися на 2,5%, та акції Wells Fargo & Company, які втратили за день 1,3%.
Причини зростання S&P 500
Причиною зростання ринку США, який знаходиться біля своїх максимумів, стала публікація сильних даних із роздрібних продажів у США за жовтень. Згідно з ними, минулого місяця роздрібні продажі зросли на 1,7% порівняно з вереснем, тоді як на Уол-Стріт очікували зростання лише на 1,2%. Також сильними виявилися і дані з промислового виробництва в США за жовтень, які показали зростання на 1,6% у місячному вирахуванні, тоді як експерти очікували зростання лише на 0,7%.
Хороша статистика США, особливо сильні показники американського споживача вселили упевненість у тому, що економіка США перебуває у хорошому тонусі і головне, прискорення інфляції не призвело до більш стриманої поведінки американського споживача. А хороші дані щодо промисловості вселили надію на те, що проблеми з ланцюжками поставок зовсім не такі страшні.
Читайте також: Аналітик Morgan Stanley запевняє, що в 2022 році S&P 500 впаде: його прогноз на цей рік був помилковим
Але варто відзначити, що на тлі таких хороших даних зростання індексу S&P500 всього на 0,36% можна назвати вельми скромним досягненням. У інвесторів на Уол-Стріт, як і раніше, зберігається занепокоєння щодо сильних показників інфляції в США, а тому вони поводяться обережно.
Goldman Sachs опублікував оптимістичний прогноз
Водночас учора була ще одна гарна новина. Один із провідних інвестиційних банків США Goldman Sachs опублікував оптимістичний прогноз щодо ринку. У банку вважають, що зростання доходів компаній може і має продовжитися як мінімум до 2022 року. А головний стратег Goldman Девід Костін заявив, що подальше зростання прибутку компаній призведе до зростання індексу S&P 500 до 5100 пунктів наприкінці 2022 року.
Але є і зворотний бік, — хороші показники економіки і зростання інфляції може призвести до того, що ФРС скорочуватиме свої стимули швидше за обіцяне.