►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» у фейсбуці: головні фінансові новини
Суттєві зміни стосуються нюансів підготовки проспекту емісії. По-перше, тепер його можна подавати частинами. Також регулятор чітко прописав технічні вимоги до цього документу.
По-друге, планується, що проспект можна буде побудувати за двома конструкціями — як універсальний реєстраційний документ, а також як спрощений проспект. Перший передбачає більш швидку реєстрацію проспекту: якщо емітент робить це вперше, то така процедура потребуватиме до п’яти днів, якщо третій рік поспіль — то регулятор зробить це автоматично, тобто миттєво.
Спрощений проспект, за задумом регулятора, стане в нагоді емітентам із групи малих і середніх підприємств. Окрім того, новації дозволятимуть емітентам подавати менший пакет документів до НКЦПФР — якщо вони вже передавали певні документи, то їх не варто буде дублювати.
Читайте також: «Укрпошта», «Укроборонпром», «Київстар»… Хто буде першим на «народне» IPO
Також в положенні прописали умови та порядок здійснення публічної пропозиції нових цінних паперів на ринку капіталу — опціонних сертифікатів і депозитних сертифікатів банків.
«Комісія готова дослухатись до доречних пропозицій учасників ринку для того, щоб якомога більше спростити документ», — заявив член НКЦПФР Максим Лібанов.
Документ вже опублікований на сайті комісії. Чиновники очікують на зворотній зв’язок до 17 грудня.
25 листопада, о 10:00, відбудеться перша зустріч робочої групи для обговорення документу з учасниками ринку.