Позиція України
Позиція України полягає у тому, що або випуск облігацій повинен бути визнаний недійсним судом з огляду на те, що його було здійснено внаслідок примусу. Саме таку позицію заявив англійський апеляційний суд у своєму рішенні у вересні 2018 року.
Після завершення слухань у цій справі Високий суд Лондона має закінчити роботу над підготовкою рішення та перейти до його винесення.
Читайте також: Британський суд знову відклав справу по євробондах Януковича
Передісторія
-
У грудні 2013 року президент Росії Володимир Путін і чинний на той час президент України Віктор Янукович домовилися про виділення кредиту в сумі $15 млрд через розміщення українських цінних паперів.
-
Облігації на $3 млрд були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені Росією.
-
У жовтні 2015 року, після перемовин, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України загальною сумою $14,36 млрд і €600 млн погодилися на їх реструктуризацію.
-
При цьому Україна не отримала згоди від Росії щодо реструктуризації єврооблігацій на $3 млрд з терміном погашення 20 грудня 2015 року. У грудні 2015 року Кабінет Міністрів України ввів мораторій на виплату цієї суми.
Читайте також: Україна виграла апеляцію по «боргу Януковича» — ЗМІ
-
У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу, а в травні Україна подала документи стосовно свого захисту в рамках цього судового процесу.
-
29 березня 2017 року Високий суд Лондона зобов'язав Україну погасити єврооблігації на $3 млрд і виплатити відсотки. Також суд дозволив Україні подати апеляцію і призупинив своє рішення про виплату Росії цього нібито боргу.
-
14 вересня 2018 року Апеляційний суд Англії прийняв апеляцію України в суперечці з РФ по «боргу Януковича» на $3 млрд. Суд повинен був повернутися до розгляду боргової суперечки «в рамках класичного судочинства з урахуванням усіх політичних моментів справи».