► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Банк притримувався обережної позиції щодо акцій Великобританії починаючи з Brexit-референдуму 2016 року. Однак за останні 12 місяців британські цінні папери показали кращий результат, ніж їхні американські та європейські відповідники, тож JPMorgan підняв їхню оцінку до «купувати», при чому як в європейському так і в глобальному контексті.
Починаючи з Brexit, цінні папери Великобританії відставали від цінних паперів США на 50%, Єврозони — на 24%, підкреслив JPMorgan у своєму звіті. Але, як показали агреговані дані банку, британські акції «торгуються з величезною знижкою» порівняно з іншими регіонами. Їхня ціна низька як в порівнянні з дохідністю, так і з балансовою вартістю.
«У Великобританії ми віддавали перевагу індексу FTSE 250 перед FTSE 100, та виробникам для внутрішнього ринку перед експортерами. Тепер ми вважаємо, що FTSE 100 може показати кращі результати», — коментує Мислав Матейка, стратег JPMorgan з цінних паперів європейського та глобального ринку.
Читайте також: Brexit і пандемія матимуть для Великобританії суттєві наслідки. Особливо у роздрібній торгівлі
Його команда збільшила долю британських акцій, скоротивши долю японських, та обрала 25 акцій, які дозволяють заробити найбільше на відновленні економіки. Серед них є такі відомі імена як BP, Barclays, Jupiter Fund Management та Vodafone.
Акції малої капіталізації досі переоцінені
Схожу позицію висловив й британський банк Barclays, що також оцінив компанії індексу FTSE 100 як «купити», водночас змінивши оцінку FTSE 250 на «продати».
Credit Suisse теж втрачає віру в орієнтовані на внутрішній ринок британські компанії. 9 листопада банк знизив оцінку британських акцій малої капіталізації й підняв оцінку їхніх американських відповідників.
«У Великобританії компанії з невеликим капіталом набагато більш вразливі до циклічних коливань економіки та більш орієнтовані на внутрішній ринок ніж великі компанії. Однак вони майже ніяк не відреагували на падіння індексу менеджерів із закупівель (PMI)», — йдеться в дослідженні Credit Suisse.
Читайте також: Інвестори вважають, що політика центробанків ще довго буде надто м’якою — опитування
Банк додає, що ціна акцій британських акцій малої капіталізації досі враховує PMI у 62, хоча він вже впав до 57. Також побоювання викликає більш «яструбина» політика Банку Англії та унікальні проблеми з постачанням, які можуть призвести до меншого за прогнозований рост ВВП.
«Найменш привабливий ринок світу»
Однак не всі поділяють оптимізм щодо британських акцій. Стів Брайс, головний інвестиційний директор Standard Chartered вважає найбільшим ризиком «надмірну реакцію» Банку Англії на високу інфляцію, яка, як очікується, сягне 5%.
Центральний банк вирішив відкласти підняття ставки, яке від нього очікували, щоб врахувати дані з ринку праці. Однак ринок очікує, що скоро ставку буде піднято.
«Звичайно, весь світ потерпає від проблем з поставками, але у Великобританії до них додається ще й Brexit. Тож, це не надто привабливий для нас ринок, з точки зору фондового ринку. Насправді, це найменш привабливий ринок на сьогодні», — коментує Брайс.
Читайте також: Британська нерухомість: реальні кейси вкладень для приватного інвестора